Budżet Obywatelski w F14Filia nr 14 w Zagórzu otrzymała książki zakupione w ramach Budżetu Obywatelskiego. Za 4.700 zł zostały zakupione 243 książki dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Księgozbiór wzbogacił się o poszukiwaną przez Czytelników beletrystykę oraz książki popularnonaukowe. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do tego sukcesu!

 

 

 

 

 

Budżet Obywatelski w F5Drodzy Czytelnicy Filii nr 5 - to dzięki Wam i Waszemu aktywnemu udziałowi w głosowaniu na Budżet Obywatelski 2020 nasza biblioteka wzbogaciła się aż o 164 nowe, pachnące książki. Bardzo serdecznie dziękujemy i zapraszamy po nowe tytuły na te długie, letnie dni, które się właśnie zaczynają.

Budżet Obywatelski w F7Dzięki głosom Czytelników Filii nr 7 BIBLIOSFERY przy ul. Kalinowej, oddanym w Budżecie Obywatelskim w 2020 r. zakupiono aż 159 książek. Wzbogaciły one zbiory naszej placówki. Zapraszamy do Bibliosfery po nowe i ciekawe tytuły, które uprzyjemnią wakacyjny wypoczynek!

Budżet Obywatelski F6Drodzy Czytelnicy Filii nr 6 - Niwka - te stosy pięknych, nowych i pachnących książek to Wasza zasługa! W ubiegłorocznym Budżecie Obywatelskim wzięliście aktywny udział w głosowaniu na nasz wniosek i oto skutek - 251 książek, które właśnie do nas dotarły. Serdecznie Wam dziękujemy i mamy nadzieję, że w tegorocznym Budżecie Obywatelskim, również będziemy mogli na Was liczyć.

A tymczasem - zapraszamy po książki!

najpiekniejsza_ilustracja_do_ksiazki

Filia nr 20 Stary Sosnowiec, z przyjemnością prezentuje prace uczniów sosnowieckich szkół podstawowych, nagrodzone w Międzyszkolnym Konkursie Plastycznym zatytułowanym "Najpiękniejsza ilustracja do książki". Serdecznie gratulujemy laureatom konkursu! Wystawę można zwiedzać do 25 czerwca 2021 r. w Filii nr 20 (ul. J. Piłsudskiego 19).

 

 

 

 

 

 

Zdjęcia prac dzieciKolejny raz okna naszej Filii nr 1 - Środula (ul. J. Kossaka 10a) ozdabiają kolorowe prace zaprzyjaźnionych przedszkolaków z Przedszkola Miejskiego nr 52. Tym razem tematem przewodnim prac była...RODZINA (za nami Dzień Mamy, zbliża się Dzień Dziecka i Dzień Taty!). Zapraszamy całe rodziny na spacer w okolice naszej biblioteki i oczywiście przy okazji po super ciekawe książki dla każdego! Do zobaczenia!

1Specjalna akcja dla czytelników lubiących niespodzianki. Przygotowane dla nich pakiety skrywają wyłącznie lektury dotyczące biblioteki, bibliotekarzy i książki. Oferta przeznaczona jest dla dzieci i dorosłych, a dostępna tylko w Filii nr 14 – Zagórze (ul. W. Jagiełły 10) podczas Tygodnia Bibliotek.

Tacy sami bez ściany między nami - fotoMiejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Sosnowcu w ramach projektu konkursowego "Tacy sami bez ściany między nami" współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020, zorganizował konkurs plastyczny „W walce z niewidzialnym” .Celem konkursu było promowanie odpowiedzialnego zachowania w czasie pandemii koronawirusa.

Wystawka prac dzieci z Juliusza
W naszej bibliotece na Juliuszu, dzięki dzieciom z kl. I A i III A Szkoły Podstawowej nr 36 zrobiło się wiosennie, kolorowo, świątecznie. Jak zawsze prace cieszą oko naszych Czytelników, którzy z przyjemnością podziwiają piękne dzieła, wykonane przez zdolne dzieci. Zapraszamy w godzinach otwarcia placówki przy ul. Spadochroniarzy 6.

Wielkanocne stroiki Filia nr 20 - Stary Sosnowiec zaprasza na kiermasz stroików wielkanocnych przygotowanych przez podopiecznych Warsztatów Terapii Zajęciowej Fundacji im. Brata Alberta w Sosnowcu. Stroiki można oglądać i zakupić w bibliotece przy ul. J. Piłsudskiego 19, do 2 kwietnia 2021.

Wielkanocna niespodzianka w Filii nr 11Święta to okres szczególny, radosny i zapewne dla wielu z nas bardzo ważny. Czas rodzinnych spotkań, refleksji i tradycji. Z tej okazji Filia nr 11 w Ostrowach Górniczych, z myślą o Czytelnikach, przygotowała świąteczną akcję czytelniczą pt. "Wielkanocna niespodzianka z książką".

Wystawka prac w Filii nr 20Filia nr 20 prezentuje prace najmłodszych uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 27 w Sosnowcu, które zostały wykonane podczas zajęć plastycznych zorganizowanych w świetlicy szkolnej. Prace można oglądać w godzinach otwarcia placówki przy ul. Piłsudskiego 19. Zapraszamy.