Plakat - Kartka konkursZagłębiowska Mediateka serdecznie zaprasza wszystkie osoby dorosłe, zainteresowane tworzeniem własnych dekoracji gwiazdkowych, do udziału w konkursie na „Najpiękniejszą kartkę świąteczną”. Prace można dostarczyć osobiście do Zagłębiowskiej Mediateki, przesłać pocztą lub mailem wraz z wypełnioną kartą zgłoszenia. Termin zgłoszeń upływa 15 grudnia 2020. Na zwycięzcę czeka nagroda niespodzianka, więc warto się postarać! Życzymy świetnej zabawy i powodzenia!

Szanowni Czytelnicy, uprzejmie informujemy, że Biblioteka Dziecięca - Tajemniczy Ogród (ul. Gen. S. Grota-Roweckiego 23) jest nieczynna do odwołania, z powodu trwającego remontu. Za utrudnienia przepraszamy. Książki wypożyczone w tej placówce zostały automatycznie przedłużone do 31 grudnia 2020.

Legimi plakatOd września 2020 Miejska Biblioteka Publiczna w Sosnowcu umożliwia swoim Czytelnikom darmowy dostęp do ponad 55000 ebooków w serwisie Legimi, w ramach Konsorcjum Bibliotek Publicznych Województwa Śląskiego. Pobrane w Zagłębiowskiej Mediatece bezpłatne kody ważne są przez 30 dni od momentu aktywacji. Liczba kodów ograniczona! Od 1 grudnia 2020 nowa pula kodów!

biblioteki znów otwarte plakatDrodzy Czytelnicy, od poniedziałku 30 listopada 2020 ponownie zapraszamy do naszych placówek na terenie Sosnowca. Poniżej zamieszczamy spis obowiązujących procedur oraz zarządzenie Dyrektora MBP.

Magia swiat konkurs plakat malyKochani Czytelnicy, czy cieszycie się już na dźwięk dzwoneczków reniferów, wesołego „ho, ho, ho!” Świętego Mikołaja i szeleszczących kolorowych papierów do pakowania prezentów? A może bardziej czekacie na świetlne iluminacje naszego miasta – choinkę, aniołki i mikołajowy autobus oraz wydobywające się z wszystkich sklepowych głośników świąteczne piosenki? Nie? Mamy zatem inną propozycję – wspólnie obudźmy literackiego ducha Świąt przypominając najbardziej klimatyczne bożonarodzeniowe lektury, przy których nawet największemu sceptykowi mięknie serce i udziela się gwiazdkowy nastrój.