MBP w Sosnowcu ponownie może się pochwalić ogromnym sukcesem. Zgłoszone do konkursów grantowych Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego projekty: „16. Sosnowieckie Dni Literatury" oraz „Zakup książkomatu do MBP w Sosnowcu”, otrzymały dofinansowania opiewające na niebagatelne kwoty: 15 753 zł. i 95 000 zł. Dzięki otrzymanym dofinansowaniom, wiosną 2020 roku Biblioteka zorganizuje dwutygodniowe święto literatury i m.in. zaprosi do Sosnowca autorów najpoczytniejszych książek, zdobywców najważniejszych nagród literackich w kraju, a także unowocześni oferowane mieszkańcom miasta usługi biblioteczne.

Na podstawie art. 37d ustawy z dnia 25.10.1991 r. o organizowaniu i prowadzeniu działalności kulturalnej (Dz. U. z 2012 r. poz. 406 z późn. zm.) w oparciu o Regulamin udzielania zamówień publicznych na dostawy materiałów bibliotecznych obowiązujący w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. G. Daniłowskiego w Sosnowcu, Zamawiający – Miejska Biblioteka Publiczna w Sosnowcu informuje, że udzieliła zamówienia firmie:

Uprzejmie informujemy, że z powodu nagłej awarii dostęp do katalogu elektronicznego naszej Biblioteki jest niemożliwy. Za utrudnienia bardzo przepraszamy. Postaramy się jak najszybciej przywrócić Państwu możliwość korzystania z e-katalogu.

Drodzy Czytelnicy Filii nr 20 - Stary Sosnowiec (ul. J. Piłsudskiego 19). Zgodnie z zarządzeniem Dyrektora Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sosnowcu z dn. 29.01.2020, w lutym 2020 r. biblioteka będzie otwarta w I i III sobotę miesiąca. W trzy pozostałe soboty lutego placówka będzie zamknięta.

Miejska Biblioteka Publiczna w Sosnowcu informuje o wyborze najkorzystniejszej oferty w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego prowadzonego w trybie przetargu nieograniczonego pn. Dostawa książek i audiobooków dla Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sosnowcu, złożonej przez wykonawcę:

Drodzy Czytelnicy milowickiej Filii nr 19 (ul. K.K. Baczyńskiego 12). Zgodnie z zarządzeniem Dyrektora Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sosnowcu z dn. 24.01.2020 od 1 lutego 2020 Filia będzie czynna w poniedziałki, wtorki i środy w godz. 11.00-17.00, a w czwartki i piątki w godz. 10.00-15.00. W pozostałe dni tygodnia placówka pozostaje zamknięta. Serdecznie zapraszamy!