Czerwiec w Filii nr 10W czerwcu Filia nr 10 w Kazimierzu przyłączyła się do Międzynarodowej Akcji Czytanie na Polanie. Razem z PAL Kazimierz i Szkołą Podstawową nr 32 w Sosnowcu zorganizowaliśmy akcję plenerowego czytania w parku im. Jacka Kuronia. Co prawda pogoda zmusiła nas do schronienia się w ogrodowej altanie, ale nie przeszkodziło nam to w świetnej zabawie. Dzieci z klas pierwszej i trzeciej obejrzały teatrzyk kamishibai o tematyce ekologicznej pod tytułem „Dlaczego zwierzaki mieszkają w bloku Maćka". Uczniowie tworzyli ilustracje zainspirowane teatralną opowieścią, rozwiązywali eko rebusy, oglądali przyrodnicze książki oraz czytali przyniesione przez siebie fragmenty ulubionych lektur. Zabawiliśmy się także w dopasowywanie rekwizytów do bajek, postaci i książkowych historii. Było sporo śmiechu, zdrowej rywalizacji i wrażeń. Mamy nadzieję, że za rok, kolejny raz weźmiemy udział w tej wyjątkowej akcji promującej czytelnictwo.

„Rybki” z Przedszkola Miejskiego nr 33 w Sosnowcu także z przejęciem obejrzały  historię o dzikich zwierzętach, które straciły dom wskutek działań człowieka. Potem razem zastanawialiśmy się, co możemy zrobić dla planety, rozwiązywaliśmy eko zagadki i kolorowaliśmy.

Dziękujemy za współorganizację zajęć PAL Kazimierz.

Czerwiec w Filii nr 10  Czerwiec w Filii nr 10  Czerwiec w Filii nr 10  Czerwiec w Filii nr 10
 Czerwiec w Filii nr 10  Czerwiec w Filii nr 10  Czerwiec w Filii nr 10