Planszówki LATO 2024 EKOW cztery sobotnie przedpołudnia (6, 20 lipca; 3, 17 sierpnia 2024) w Ogrodzie Zagłębiowskiej Mediateki przy ul. Kościelnej 11 w Sosnowcu, udostępnione zostaną stoły, krzesła, leżaki, koce piknikowe oraz gry planszowe i stolikowe, tematycznie związane z ideą ekologicznej akcji letniej „Jestem EKO z BIBLIOTEKĄ”, organizowanej przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Sosnowcu. Rozgrywki będą miały charakter rodzinny i międzypokoleniowy. Czytelnicy będą mogli grać w gry samodzielnie lub pod opieką bibliotekarzy. Dla najaktywniejszych uczestników rozgrywek przygotowane zostaną drobne upominki. Wstęp wolny, bez zapisów. Zapraszamy!

Kindloteka LATO 2024 EKOMiejska Biblioteka Publiczna w Sosnowcu – organizator akcji „Jestem EKO z BIBLIOTEKĄ - lato 2024” – serdecznie zaprasza do udziału w wakacyjnych warsztatach kodowania prowadzonych w Kindlotece STEM. Warsztaty odbędą się 18 lipca oraz 22 sierpnia 2024 o godz. 15.00 w Świecie Nauki i Fantazji Zagłębiowskiej Mediateki przy ul. Kościelnej 11. Udział w warsztatach jest bezpłatny, ale ze względu na ograniczoną liczbę miejsc – obowiązują zapisy. Formularze zgłoszeniowe dostępne są na stronie www.biblioteka.sosnowiec.pl Czekamy na Wasze zgłoszenia!

WAKACYJNA FILMOTEKA BEZTYTUŁOWY LATO 2024 EKOMiejska Biblioteka Publiczna w Sosnowcu – Organizator akcji letniej „Jestem EKO z BIBLIOTEKĄ – lato 2024” – serdecznie zaprasza na cotygodniowe familijne pokazy filmowe dla małych i dużych widzów. Podczas seansów dzieciom zaprezentowane zostaną pełne barw, dźwięków i emocji animacje, opowiadające o zwierzętach i innych bohaterach oraz ich naturalnym środowisku, o którego ocalenie często muszą walczyć z największymi zagrożeniami. Pokazy odbywać się będą w każdy wtorek lipca i sierpnia 2024 o godz. 11.00 w Auli Zagłębiowskiej Mediateki przy ul. Kościelnej 11. Wstęp wolny. Program całej akcji letniej dostępny tutaj - KLIK.

Uprzejmie informujemy, że wejście do Auli będzie możliwe na pół godziny przed seansem i kwadrans po jego rozpoczęciu. Prosimy o punktualność!

Organizator – w przypadku frekwencji przekraczającej możliwości Auli (200 miejsc) - zastrzega możliwość wcześniejszego zamknięcia drzwi i odmówienia wstępu na film. Prosimy o wyrozumiałość.

UWAGA - GRUPY ZORGANIZOWANE (SZKOŁY, PRZEDSZKOLA, PÓŁKOLONIE, KLUBY) - ZOBOWIĄZANE SĄ DO ZGŁASZANIA CHĘCI UDZIAŁU W POKAZIE, MINIMUM 1 DZIEŃ PRZED PLANOWANĄ WIZYTĄ. ZGŁOSZENIA PRZYJMOWANE SĄ POD NR TEL. 693 266 411 I ADRESEM MAILOWYM: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Jestem eko z biblioteką lato 2024Wakacje 2024 w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Sosnowcu zapowiadają się niezwykle ciekawie. Dlaczego? Wszystko za sprawą akcji letniej, przeznaczonej specjalnie dla dzieci spędzających wakacje w mieście. W ramach trwającego od 1 lipca do 31 sierpnia 2024 projektu, na dzieci i nastolatków czekać będzie mnóstwo atrakcji, a wszystkie zaplanowane imprezy krążyć będą wokół tematów – ekologii i troski o planetę Ziemię. W programie m.in.: zajęcia świetlicowe, warsztaty, spotkania, wycieczki, konkursy, pokazy filmowe, wydarzenia plenerowe i multimedialne oraz happeningi. Udział we wszystkich imprezach jest bezpłatny, ale w przypadku niektórych, z powodu ograniczonej liczby miejsc, obowiązują zapisy (zapisy ruszają 17 czerwca). Zachęcamy zatem do uważnego zapoznania się ze szczegółami programu.

zbieramy pomagamy LATO 2024 EKOMiejska Biblioteka Publiczna w Sosnowcu – organizator akcji „Jestem EKO z BIBLIOTEKĄ – lato 2024” – gorąco zachęca do wsparcia zbiórki charytatywnej na rzecz podopiecznych Schroniska dla bezdomnych zwierząt w Sosnowcu. Dobrej jakości karmę – suchą i mokrą, koce i zabawki można dostarczyć do dowolnej placówki MBP na terenie Sosnowca (Zagłębiowska Mediateka i 18 filii), w godzinach ich otwarcia, przez całe wakacje. Biblioteka wszystkie zgromadzone dary przekaże Stowarzyszeniu Nadzieja Na Dom, działającemu na rzecz bezdomnych psów i kotów – lokatorów sosnowieckiego Schroniska. Za wszystkie odruchy serca - serdecznie dziękujemy!

zBIERAMY I POMAGAMY LATO 2024 EKODołącz do akcji Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sosnowcu i wesprzyj Fundację dla kociąt osieroconych CaliMali w Sosnowcu, która na co dzień troszczy się o kotki wymagające profesjonalnej opieki medycznej oraz stara się zapobiegać bezdomności zwierząt, które już na starcie spotkały się z odrzuceniem, chorobą lub brakiem własnego kąta. „Zbieramy i pomagamy – Ubrania Do Oddania” – to akcja, w ramach której możesz w odpowiedzialny sposób pozbyć się niepotrzebnych ubrań i wesprzeć potrzebujących. Zbiórka organizowana jest w ramach akcji „Jestem EKO z BIBLIOTEKĄ – lato 2024”.