Czytaj więcej...20 lutego2020 w Filii nr 2 - Rudna IV odbył się wernisaż wystawy "Pióra, puszki i papużki". Autorką obrazów jest Wiesława Michalska. Malarka w swoich pracach stosuje pastele, akwarele i technikę olejną. Maluje pejzaże, kwiaty i portrety; jej największą pasją jest przyroda. Artystka pisze również wiersze, które podczas wernisażu zaprezentował Jacek Laskowski. Spotkanie poprowadził Marek Broda, który zadbał także o oprawę muzyczną - licznie przybyli goście wysłuchali kilku utworów śpiewanych z akompaniamentem gitary. Wystawę można oglądać w siedzibie Filii nr 2 przy ul. Gospodarczej 32 w godzinach otwarcia placówki. Serdecznie zapraszamy.

Czytaj więcej...Na kolejnym spotkaniu z cyklu "Mały artysta" dzieci wykonywały kreatywne kartki urodzinowe z wykorzystaniem techniki scrapbookingu. Fantazja nie znała granic:-) Było dużo słodkości i mnóstwo prezentów. Wyjątkowo kolorowe kartki urodzinowe na pewno zostaną przeznaczone dla wyjątkowych osób.

Czytaj więcej...20 lutego 2020 w Filii nr 6 – Niwka odbyło się spotkanie z fotografem Robertem Neumannem, specjalizującym się, między innymi, w wykonywaniu zdjęć artystycznych z użyciem drona. Licznie zgromadzona publiczność miała przyjemność obejrzeć piękne zdjęcia z lotu ptaka - Sosnowca, Gliwic, Katowic, Chorzowa, okolic Wrocławia, Bieszczad czy nocny wizerunek Lotniska w Pyrzowicach, z którym pan Robert współpracuje od dwóch lat. W kolejnej części spotkania zachwycaliśmy się przepięknymi krajobrazami północnej Norwegii (okolice Tromso) w okresie lata (białe noce), jak i zimy.

Czytaj więcej...W tym tygodniu "Klub Seniora z pasją" Filii nr 15 gościł mł. asp. Mariusza Trocińskiego, dzielnicowego z Komisariatu III w Sosnowcu. Spotkanie przebiegało pod hasłem "Poczuj się bezpiecznie" i dotyczyło zagrożeń i przestępstw, których ofiarami padają najczęściej osoby starsze. Nasze Klubowiczki aktywnie uczestniczyły w rozmowie, dzieląc się własnymi doświadczeniami w kontaktach z podejrzanymi ludźmi. Pozostały czas wypełniły warsztaty wikliny papierowej i degustacja pączków, jak przystało na Tłusty Czwartek.

Czytaj więcej...W minionym tygodniu gościliśmy grupy przedszkolaków z Przedszkoli nr 3 i 57. Dzieci uczestniczyły w zajęciach z okazji Walentynek, podczas których wykonały walentynkową kartkę oraz w zajęciach o zimie, która w tym roku nas skutecznie omija. Maluchy wzięły również udział w zajęciach regionalnych, podczas których poznawały Sosnowiec i wykonywały herb naszego miasta.

Czytaj więcej...W Filii nr 20 odbył się konkurs czytelniczy, podczas którego wyłoniliśmy Mistrza Głośnego Czytania. Do konkursu przystąpili uczniowie klas V -VIII ze Szkoły Podstawowej nr 27 w Sosnowcu. Uczniowie prezentowali wybrane przez siebie fragmenty znanych powieści młodzieżowych. Poziom był bardzo wysoki i wyrównany. Spośród 17 uczestników nagrodzono 3 osoby, a 2 otrzymały wyróżnienia.