Książki online dla każdego ebookiOd sierpnia 2021 Miejska Biblioteka Publiczna w Sosnowcu umożliwia swoim Czytelnikom darmowy dostęp do dziesiątek tysięcy e-booków, audiobooków i wideo-kursów w serwisach Legimi, IBUK Libra (PWN) i Ebookpoint BIBLIO (Helion)! Dostęp do oferty uzyskano w ramach zadania "Książki online dla każdego". Zadanie finansowane jest w ramach II edycji Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego Województwa Śląskiego na rok 2021. Liczba kodów ograniczona! Uwaga - z oferty mogą skorzystać wyłącznie zarejestrowani Czytelnicy.

DKK dyskusyjny klub książki 2Miło nam zaprosić Państwa do udziału w  kolejnym spotkaniu Dyskusyjnego Klubu Książki dla Dorosłych "Każdy Kocha Dyskusje". Odbędzie się ono dnia 9 sierpnia 2021 o godz. 17.00 w Ogrodzie Zagłębiowskiej Mediateki (ul. Kościelna 11 w Sosnowcu, poziom 0). Podczas spotkania omawiana będzie książka Zachara Prilepina "Klasztor". Serdecznie zapraszamy!

LATO21 plenerMiejska Biblioteka Publiczna w Sosnowcu – organizator wakacyjnego projektu „Akcja-ilustracja, czyli kreatywne lato z biblioteką” - serdecznie zaprasza na dwa wyjątkowe spotkania plenerowe, podczas których uczestnicy wezmą udział w warsztatach malarstwa sztalugowego, prowadzonych przez pedagogów z Zespołu Szkół Plastycznych w Dąbrowie Górniczej. Pierwsze warsztaty odbędą się w Ogrodzie Zagłębiowskiej Mediateki (ul. Kościelna 11) w czwartek 29 lipca 2021, drugie w czwartek 5 sierpnia 2021, o godz. 11.00. Wstęp wolny – obowiązują zapisy - przy zapisie można wybrać tylko jeden termin pleneru. UWAGA - ZAPISY NA PLENERY RUSZAJĄ 19 LIPCA!

LATO21 Jak żyweMiejska Biblioteka Publiczna w Sosnowcu – organizator wakacyjnego projektu „Akcja-ilustracja, czyli kreatywne lato z biblioteką” - serdecznie zaprasza na jeszcze dwa wyjątkowe sobotnie spotkania z ożywionymi postaciami z ilustracji książkowych, którym towarzyszyć będą kiermasze książek i akcje bookcrossing. „Jak żywe! – cztery plenerowe spotkania z bajką” odbędą się w soboty 7 i 21 sierpnia 2021 o godz. 11.00 w Ogrodzie Zagłębiowskiej Mediateki (ul. Kościelna 11). Wstęp wolny – obowiązuje limit miejsc.

LATO21 komiks AdoZMiejska Biblioteka Publiczna w Sosnowcu – organizator wakacyjnego projektu „Akcja-ilustracja, czyli kreatywne lato z biblioteką” - serdecznie zaprasza w poniedziałek 9 sierpnia 2021 o godz. 11.00 do udziału w pasjonującym spotkaniu dla młodych miłośników komiksów i powieści graficznych prowadzonych przez Krakowskie Stowarzyszenie Komiksowe. Spotkanie odbędzie się w Sali edukacyjnej Zagłębiowskiej Mediateki (ul. Kościelna 11). Wstęp wolny – obowiązują zapisy.

b_0_130_16777215_00_images_2021_relacje_07_Wystawy_WTZ_wystawy_WTZ_head.jpg

IMG 5972

Warsztaty Terapii Zajęciowej z siedzibą przy ul. Jodłowej 1 w Sosnowcu oraz Miejska Biblioteka Publiczna w Sosnowcu serdecznie zapraszają na wyjątkową wystawę prac podopiecznych Warsztatów, zatytułowaną  „Podróże”, którą będzie można zwiedzać w aż TRZECH lokalizacjach – w Filii nr 1, Środula (ul. J. Kossaka 10a), Filii nr 2, Rudna IV (ul. Gospodarcza 32) i Filii nr 15, Mec (ul. S. Kisielewskiego 9a), w godzinach otwarcia placówek. Czas trwania wystawy: 9-31 sierpnia 2021. Wstęp wolny.