Pierwsza wizyta w Zagłębiowskiej Mediatece?

1. Do gmachu wejdziesz od strony ul. Kościelnej 11.
  2. Pamiętaj o skorzystaniu z szatni. Jest obowiązkowa i bezpłatna.
  3. Będzie nam miło, jeśli wyłączysz dźwięk w telefonie i powstrzymasz się od bardzo głośnych rozmów.
  4. Na terenie budynku obowiązuje zakaz spożywania posiłków. Wyjątek stanowi przestrzeń tuż przy drzwiach wejściowych do Mediateki (stoliczki + krzesła) oraz Kawiarnia na poziomie 0.
  5. Kartę biblioteczną umożliwiającą korzystanie z naszej oferty (w cenie 3 zł) założysz w Informatorium na poziomie 0 i I. Opłaty dokonasz tylko gotówką.
  6. Ze stanowisk z darmowym dostępem do Internetu skorzystasz na poziomie 0 i I. O hasło zapytaj bibliotekarza.
  7. Książki, czasopisma, gry, płyty itp. wypożyczysz zarówno na poziomie 0 jak i I. Sam zdecyduj czy interesują Cię zbiory tradycyjne – analogowe, czy multimedialne. Mamy wszystko!
  8. Jeśli przy wyjściu, nasze bramki zaczną pikać – nie przejmuj się. Wróć proszę do bibliotekarza, by ponownie odkodował wypożyczone przez Ciebie zbiory.
  9. Jesteśmy otwarci w poniedziałki w godz. 12.00-20.00, wtorki, środy, czwartki i piątki w godz. 8.00-20.00 i w soboty w godz. 10.00-17.00. Zapraszamy jak najczęściej.
  10. By wziąć udział w imprezach kulturalnych organizowanych przez Mediatekę (seansach filmowych, wernisażach, spotkaniach autorskich itp.) nie musisz posiadać karty bibliotecznej. Po prostu przyjdź i zabierz ze sobą znajomych.
  11. Pamiętaj – w razie potrzeby, jesteśmy tu by Ci pomóc :) Śmiało pytaj.
  12. Instrukcji na temat bardziej skomplikowanych kwestii szukaj w Regulaminach Biblioteki.

Zapoznaj się z planem budynku Zagłębiowskiej Mediateki i lokalizacjami poszczególnych pomieszczeń:

Mediateka mapa budynku