Zapraszamy do korzystania z nowych możliwości naszego katalogu.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom użytkowników biblioteki oraz podążając za najnowszymi trendami działalności informacyjnej, katalog naszej biblioteki stale wzbogacany jest o nowe narzędzia, pozwalające na szybsze i sprawniejsze wyszukiwanie informacji.

Od sierpnia 2022 roku, oprócz możliwości wyszukiwania publikacji w bibliotekach cyfrowych takich jak IBUK Libra, Academica i Wolne Lektury, multiwyszukiwarka INTEGRO umożliwia również przeszukiwanie zasobów Biblioteki Nauki. Aby wyszukać publikacje dostępne na tej platformie nie jest konieczne logowanie do katalogu INTEGRO.  Wystarczy wpisać poszukiwany tytuł, autora lub temat w polu formularza Szukaj. Jeżeli chcemy przeglądać wyłącznie publikacje dostępne w Bibliotece Nauki,  możemy zawęzić wyniki stosując filtr Centralny Indeks oraz wybrać Dostawcę treści -  Biblioteka Nauki. Pełna treść poszukiwanej publikacji otworzy się po zastosowaniu przycisku Przejdź do źródła.

Słoneczniki 2022 Drodzy Czytelnicy, czy podobały Wam się zajęcia przygotowane przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Sosnowcu w ramach zeszłorocznej literacko-artystycznej akcji letniej dla dzieci "Akcja-ilustracja, czyli kreatywne lato z biblioteką"? Jeśli tak – bardzo prosimy o wsparcie w plebiscycie na najlepsze inicjatywy dla dzieci, prowadzone na terenie województwa śląskiego w minionym roku.

Chwalimy się! Nasza Biblioteka otrzymała wyróżnienie w akcji #bibliotekaprzyjaznadzieciom , która prócz jasnej idei promocji czytelnictwa i instytucji ją wspierających, zwracała uwagę na ogromny potencjał bibliotek – tych małych, np. wiejskich, które niejednokrotnie są, poza szkołą, jedyną formą rozwoju młodego człowieka, ale i tych dużych, często funkcjonujących w szeroko rozumianej kulturze i edukacji miast, województw, a nawet w skali ogólnopolskiej.

Uprzejmie informujemy, iż zgodnie z Zarządzeniem Dyrektora nr 10/2022 z dniem 01.07.2022 r. następuje zmiana godzin otwarcia Filii nr 5 - Walcownia (ul. M. Maliny 39):

LegimiDrodzy Czytelnicy! Miłośnicy książek do słuchania! Z radością informujemy, że w czerwcu korzystając z bezpłatnych kodów do serwisu LEGIMI, rozdawanych przez naszą Bibliotekę, uzyskacie dostęp nie tylko do e-booków, ale również audiobooków i synchrobooków! Warto skorzystać 🙂

Legimi plakatKochasz czytać? Lubisz kontakt z tradycyjnymi książkami, ale nieobce Ci nowe technologie i urządzenia zaprojektowane dla czytelniczej wygody i oszczędności czasu? Mamy ofertę specjalnie dla Ciebie! Miejska Biblioteka Publiczna w Sosnowcu, w tym nowoczesna Zagłębiowska Mediateka, każdego miesiąca rozdaje 50 bezpłatnych kodów dostępu do serwisu Legimi! Aby otrzymać kod wystarczy być zarejestrowanym czytelnikiem Biblioteki i zgłosić się do Informatorium Zagłębiowskiej Mediateki – osobiście, telefonicznie lub mailowo. A potem czytać i słuchać – w samochodzie, przy gotowaniu, na spacerze z psem, w podróży – gdzie i kiedy chcecie. To co – skorzystacie? Uwaga - sierpniowe kody już rozdane!