FESTIWAL PRZESTRZEŃ SŁOWA - plakatW dniach 22-29 października 2021 w Zagłębiowskiej Mediatece (ul. Kościelna 11) w Sosnowcu  odbędzie się pierwsza edycja międzynarodowego Festiwalu Przestrzeń Słowa. W ciągu ośmiu październikowych dni w Auli Zagłębiowskiej Mediateki odbędzie się 6 interdyscyplinarnychwydarzeń literacko-muzycznych, podczas których wystąpi 16 znakomitych artystów – pisarzy, poetów, muzyków i tłumaczy.

PRZESTRZEŃ SŁOWA plakat Rojek25 października 2021 o godz. 18.00 w Auli Zagłębiowskiej Mediateki (ul. Kościelna 11) w Sosnowcu  w ramach Festiwalu Przestrzeń Słowa odbędzie się spotkanie z Arturem Rojkiem, wokalistą, kompozytorem, autorem tekstów, organizatorem, być może, najważniejszego muzycznego festiwalu w Polsce. Wstęp wolny – obowiązują bezpłatne wejściówki. BRAK WOLNYCH MIEJSC!

PRZESTRZEŃ SŁOWA plakat Grzebalski Zawada Nomady26 października 2021 o godz. 18.00 w Auli Zagłębiowskiej Mediateki (ul. Kościelna 11) w Sosnowcu  w ramach Festiwalu Przestrzeń Słowa odbędzie się wyjątkowe wydarzenie, podczas którego będzie miał miejsce performance poetycki, podczas którego zderzą się ze sobą dźwięki ze słowami, cisza z burzą, dowcip z melancholią. To nie będzie spotkanie! To będzie performance połączony z rozmową, literatura zespojona z muzyką, artystyczny eksces i ważna, naga prawda o życiu. Wstęp wolny – obowiązują bezpłatne wejściówki.

PRZESTRZEŃ SŁOWA plakat Szaraf27 października 2021 o godz. 18.00 w Auli Zagłębiowskiej Mediateki (ul. Kościelna 11) odbędzie się spotkanie z syryjską poetką Chulud Szaraf. Prowadzenie: Grzegorz Jankowicz. Muzyka: Łukasz Marciniak, Jakub Wosik. Wstęp wolny – obowiązują bezpłatne wejściówki.

PRZESTRZEŃ SŁOWA plakat Różycki Bonowicz29 października 2021 o godz. 18.00 w Auli Zagłębiowskiej Mediateki (ul. Kościelna 11) odbędzie się finał Festiwalu Przestrzeń Słowa. „Dzienniki pękającego świata” przyniosą nam spotkanie z obezwładniająco uroczą, precyzyjną i dobrą poezją. Naszymi gośćmi będzie dwóch klasyków współczesnej literatury polskiej – Tomasz Różycki i Wojciech Bonowicz. Prowadzenie: Krzysztof Siwczyk. Wstęp wolny – obowiązują bezpłatne wejściówki.

7. Sosnowiecka Jesień Teatralna 2021Miejska Biblioteka Publiczna w Sosnowcu serdecznie zaprasza do zapoznania się z bogatym programem tegorocznej – siódmej już – edycji Sosnowieckiej Jesieni Teatralnej, która startuje już 1 października 2021! W programie przewidziano spektakle, wykłady, konkursy, pokazy filmowe, spotkania artystyczne i warsztaty. Różnorodność i atrakcyjność oferty programowej 7. Sosnowieckiej Jesieni Teatralnej ma na celu sprawić, by każdy znalazł coś dla siebie, bez względu na wiek i teatralne upodobania. Wstęp na wszystkie imprezy – bezpłatny.