Plakat 16. Sosnowieckie Dni Literatury16 listopada 2020 roku rusza 16. edycja Sosnowieckich Dni Literatury, jednej z najważniejszych imprez kulturalnych w regionie. Tym razem – z powodu pandemii i troski o bezpieczeństwo uczestników - wydarzenia w całości odbędą się w przestrzeni wirtualnej – on-line. Celem projektu Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sosnowcu, jak co roku, jest skuteczna promocja czytelnictwa polskiej literatury najnowszej oraz zaproszenie wszystkich miłośników sztuki słowa do aktywnego udziału w szeroko rozumianej kulturze literackiej. Tegoroczna edycja w dużej mierze poświęcona jest postaci Leopolda Tyrmanda, rok 2020 jest wszak właśnie rokiem Tyrmanda.

Plakat - wystawa Tadeusz ŁazarzZagłębiowska Mediateka zaprasza, tym razem wirtualnie, na wernisaż wystawy fotografii autorstwa Tadeusza Łazarza "Moje fascynacje". Wystawa będzie prezentowana w Pasażu Zagłębiowskiej Mediateki przy ul. Kościelnej 11, w dn. 23.11-31.12.2020. Wstęp „na żywo” uzależniony będzie od obowiązującego reżimu sanitarnego związanego z pandemią COViD-19. Link do wirtualnego wernisażu - KLIK.

STEM1"STEM" to skrót od angielskich wyrazów – nauka, technologia, inżynieria, matematyka. Pracownie STEM pozwalają na zdobywanie kompetencji przyszłości (takie jak: kreatywność, przywództwo i zarządzanie, elastyczne rozwiązywanie problemów czy umiejętność analizowania danych) w kreatywny i przystępny sposób. STEM bazuje na doświadczeniach, eksperymentowaniu oraz kreatywnym rozwiązywaniu problemów.

STEM Kindloteki to specjalnie zaaranżowane kreatywne i wielofunkcyjne przestrzenie, stworzone do czytania, zajęć programistyczno-robotycznych, majsterkowania, muzykowania, odkrywania i doświadczania!

Przestrzeń taka, dzięki Amazon i @cyfrowydialog, powstanie właśnie w Zagłębiowskiej Mediatece. W STEM Kindlotece będą odbywać się zajęcia edukacyjne dla dzieci, młodzieży i dorosłych.

Plakat promujący prelekcje "Podróże z Mediateką"Zapraszamy do oglądania prelekcji wchodzących w skład czteroodcinkowego cyklu „Podróże z Mediateką”. Tym razem wybierzemy się z Państwem na południe Hiszpanii, by odkryć niezwykłą Andaluzję. W pierwszym odcinku znajdą Państwo opowieść o jednym z najpiękniejszych miast świata, Granadzie, której wizytówką jest najbardziej znany mauretański zabytek Europy – bajkowa Alhambra. Kolejne odcinki będą publikowane na Facebooku i kanale YouTube co tydzień.

Plakat o NiekawiarniNiekawiarnia w Zagłębiowskiej Mediatece otworzyła swe podwoje. Nieskromne otwarcie Niekawiarni odbyło się w piątek 7 sierpnia 2020 roku. Serdecznie zapraszamy na znakomitą kawę i jeszcze lepsze desery, które można skonsumować w lokalu mieszczącym się na poziomie 0 Zagłębiowskiej Mediateki (ul. Kościelna 11) lub na sympatycznym tarasie usytuowanym z tyłu budynku, w pełnym zieleni ogrodzie. Gorąco polecamy - w końcu nie od dziś wiadomo, że pyszna kawa i dobra książka to połączenie idealne ;)

Godziny otwarcia: poniedziałek - piątek 12.00 - 20.00

Kreatywne filmiki na YouTubeSerdecznie zapraszamy do śledzenia naszego kanału na YouTube, gdzie znaleźć można fimiki przygotowane przez pracowników Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sosnowcu. Filmiki mają dostarczać mieszkańcom regionu nieco rozrywki, podczas wymuszonej pandemią koronawirusa społecznej izolacji.