Filia nr 4 – Sielec Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sosnowcu ma zaszczyt ogłosić wyniki międzyplanetarnych konkursów zorganizowanych z okazji roku mistrza fantastyki naukowej – Stanisława Lema.

Uprzejmie informujemy, że Filia nr 3 - Klimontów (ul. Klonowa 12) będzie nieczynna do poniedziałku 12 kwietnia 2021 (włącznie) z powodu choroby pracowników. Za utrudnienia przepraszamy i zapraszamy od wtorku.

Drodzy Czytelnicy - przypominamy o procedurach obsługi obowiązujących w naszych placówkach:

MBP w Sosnowcu ponownie może się pochwalić ogromnym sukcesem. Zgłoszone do konkursu grantowego Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu projekty: „Akcja – ilustracja, czyli kreatywne lato z biblioteką", „Fantastyka2021” oraz "7. Sosnowiecka Jesień Teatralna", otrzymały dofinansowania opiewające na niebagatelne kwoty: 40 000, 20 022 i 32 088 zł.

Uprzejmie informujemy, że Filia nr 19 - Milowice (ul. K.K. Baczyńskiego 12) oraz Filia nr 20 - Stary Sosnowiec (ul. J. Piłsudskiego 19) są już otwarte! Serdecznie zapraszamy!!!

Wieszająki z szafonii - plakat konkursuFilia nr 15 – Mec Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Gustawa Daniłowskiego w Sosnowcu, Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 5 w Sosnowcu, Szkoła Podstawowa nr 23 - Szkoła Radości w Sosnowcu serdecznie zapraszają do udziału w drugiej edycji konkursu recytatorskiego „Wieszająki z Szafonii”, który w tym roku zostanie przeprowadzony w formie online. Poniżej przedstawiamy szczegółowy regulamin konkursu oraz karty zgłoszeniowe do pobrania. Zachęcamy do udziału!