Uprzejmie informujemy, że w dniu 14.10.2021 r. Miejska Biblioteka Publiczna im. Gustawa Daniłowskiego w Sosnowcu otrzymała dotację w ramach Programu Wieloletniego Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu, nazwa zdania „Dofinansowania dla bibliotek publicznych na zakup nowości wydawniczych oraz usługi zdalnego dostępu do książek w formatach e-booków i/lub audiobooków i/lub synchrobooków – Priorytet 1, Kierunek interwencji 1.1 w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025” - w wysokości 112.033,00 zł.

Kto powiedział że jesień jest smutna - konkursFilia nr 13 - Maczki Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sosnowcu oraz Miejski Klub „Maczki” serdecznie zapraszają do udziału w konkursie recytatorskim dla uczniów klas I-III sosnowieckich szkół podstawowych „Kto powiedział, że jesień jest smutna?”. Poniżej przedstawiamy regulamin konkursu i karty zgłoszeniowe do pobrania.

Wariacje na temat czyli zabawa z mistrzami pędzla plakatFilia nr 4 – Sielec Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sosnowcu serdecznie zaprasza do udziału w konkursie plastycznym „Wariacje na temat … czyli zabawa z mistrzami pędzla”, zorganizowanym z okazji Międzynarodowego Dnia Artystów (25 października). Interesujesz się sztuką? Lubisz podziwiać arcydzieła światowego malarstwa? Masz ochotę na kreatywny dialog z obrazami Van Gogha, Matisse’a, Muncha? Ten konkurs jest właśnie dla Ciebie! Poniżej znajdziesz regulamin i karty zgłoszeniowe. Powodzenia!

Po burzliwych naradach i zawziętych dyskusjach, konkursowemu jury udało się ustalić listę zwycięzców konkursu "Fantastyczne opowiadanie", organizowanego w ramach projektu FANTASTYKA2021. Żaden członek jury nie odszedł od stołu w pełni zadowolony — więc żaden nie zdominował dyskusji swoimi poglądami. Nie przedłużając jednak, przedstawiamy wyniki, które prezentują się następująco:

0123 września 2021 zmarła zasłużona i długoletnia Dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sosnowcu – Pani Mieczysława Szulc. Sosnowiecka społeczność bibliotekarzy z ogromnym żalem i niedowierzaniem przyjęła wiadomość o śmierci Pani Dyrektor, osoby niezwykłej, w pełni oddanej zagłębiowskiej kulturze i swojej ukochanej Rodzinie.

Fantastyczne opowiadanie - konkurs - plakatPowiedzieć, że konkursy polegające na pisaniu opowiadań są popularne, to jak nic nie powiedzieć... Istnieje jednak powód, dla którego są tak popularnym elementem programów wszelkiego rodzaju wydarzeń kulturalnych. Nie tylko rozwijają wyobraźnię i umiejętności pisarskie, co jest cenne samo w sobie, ale też pozwalają niemal każdemu na wypróbowanie własnych sił w twórczej pracy. Nie inaczej jest w przypadku konkursu Zagłębiowskiej Mediateki „Fantastyczne opowiadanie”. Żeby było ciekawiej Organizator wprowadził niewielkie - dodatkowe wyzwanie: przesłana praca musi nawiązywać do minimum jednego z wymienionych tematów/motywów. Są nimi: Miasto Sosnowiec, kultura słowiańska, twórczość Stanisława Lema. Data rozpoczęcia konkursu: 4.08.2021. Data zakończenia: 11.09.2021. Zachęcamy do zapoznania się z regulaminem i życzymy udanej zabawy!