F15 Zagórska Senioriada plakatFilia nr 15 – Mec Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sosnowcu serdecznie zaprasza na kolejną Zagórską Senioriadę, która odbędzie się we wtorek 28 marca 2023 o godz. 10.00, w siedzibie biblioteki przy ul. S. Kisielewskiego 9a. Zapraszamy seniorów i wszystkich chętnych. Wstęp wolny.

Dworek polskiFilia nr 4 – Sielec Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sosnowcu serdecznie zaprasza na wernisaż wystawy obrazów olejnych Magdaleny Ziemniak „Dworek polski”, który odbędzie się w piątek 17 marca 2023 o godz. 17.00 w siedzibie biblioteki przy ul. Zamkowej 9. W programie: wiersze Roberta Kryczka w wykonaniu Autora, oprawa muzyczna – Marta Gabryś. Wstęp wolny. Wystawa prezentowana będzie w dn. 15 marca – 30 czerwca 2023 w godzinach otwarcia placówki.

WOJNY GRAFIKÓWTo już trzecia odsłona artystycznego projektu "Wojny grafików" w Filii nr 7 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sosnowcu.  "Wojny grafików" to projekt mający na celu pokazanie jak różne mogą być spojrzenia dwójki artystów na jeden temat. Graficy sosnowieckiej Biblioteki i lokalni artyści podejmują formułę „bitwy” na swoje prace. Tym razem do bitwy stają: Alicja Ludwichowska, plastyczka i graficzka MBP w Sosnowcu oraz Jakub Nowak, artystyczny samouk, wielki pasjonat rysunku cyfrowego, multimediów i grafik. Tematem prac jest SOSNOWIEC. Wernisaż wystawy "Wojny grafików - part 3" odbędzie się 1 marca 2023 o godz.  17.00 w Filii nr 7 - Bibliosfera przy ul. Kalinowej w Sosnowcu. Wstęp wolny.

Przystanek plastyka plakatNudzisz się? Chcesz miło i pożytecznie spędzić czas, a przy okazji odkryć drzemiące w Tobie  talenty? Nie zastanawiaj się! Odwiedź Bibliotekę Tajemniczy Ogród przy ul. Grota-Roweckiego 23! Gwarantujemy wspaniałą zabawę podczas bezpłatnych warsztatów plastycznych „Przystanek Plastyka”, przeznaczonych dla młodzieży w wieku od 12 lat, zainteresowanych amatorskim rękodziełem. Warsztaty odbywają się w każdą środę o godz. 16.00. Przyjdź, zainspiruj się i zostań z nami na dłużej ;)