kiermasz wielkanocny F2 F6 F15Filia nr 2 - Rudna IV, ul. Gospodarcza 32, Filia nr 6 - Niwka, ul. Wojska Polskiego 6 oraz Filia nr 15 - Mec, ul. S. Kisielewskiego 9a serdecznie zapraszają do udziału w Kiermaszach Wielkanocnych prac uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej Fundacji im. Brata Alberta w Sosnowcu. Przygotowane przez uczestników prace będzie można oglądać w godzinach otwarcia placówek.

P.LabochaMiejska Biblioteka Publiczna w Sosnowcu, Filia nr 20 – Stary Sosnowiec, serdecznie zaprasza na spotkanie autorskie Patrycji Labochy, które odbędzie się w poniedziałek 4 marca 2024 o godz. 17.00. Spotkaniu, które poprowadzi Iwona Walasek-Goleniak, towarzyszyła będzie promocja debiutanckiej książki pisarki zatytułowanej „Mroczne sekrety” (2023) opublikowanej przez Wydawnictwo Magia Słów.

senioriada dzień kobiet F15Filia nr 15 – Mec Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sosnowcu zaprasza serdecznie na spotkanie organizowane w ramach Zagórskiej Senioriady „Dzień Kobiet, Dzień Mężczyzn - Bądź dla siebie dobra. Bądź dla siebie dobry”, które odbędzie się w piątek 8 marca 2024 w siedzibie biblioteki przy ul. S. Kisielewskiego 9a. Wstęp wolny.

F20 DWORKIMiejska Biblioteka Publiczna w Sosnowcu, Filia nr 20 – Stary Sosnowiec serdecznie zaprasza na wernisaż wystawy malarstwa Magdaleny Ziemniak „Dworki wiosną malowane”, który odbędzie się w piątek 8 marca 2024 o godz. 16.30 w siedzibie biblioteki przy ul. Piłsudskiego 19 w Sosnowcu. W programie wernisażu: prezentacja wierszy Roberta Kryczka w wykonaniu autora, oprawa muzyczna w wykonaniu Marty Gabryś (śpiew). Wstęp wolny.

kobiece inspiracje plakat F1Miejska Biblioteka Publiczna w Sosnowcu - Filia nr 1 – Środula oraz Rada Seniorów Miasta Sosnowca serdecznie zapraszają na finisaż wystawy prac seniorów „UTALENTOWANY SENIOR – KOBIECE INSPIRACJE” pod Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Sosnowca – Arkadiusza Chęcińskiego. Finisaż oraz spotkanie z artystami odbędzie się we wtorek 19 marca 2024 o godz. 16.00 w siedzibie biblioteki przy ul. J. Kossaka 10a. Wstęp wolny.

nowacki plakatMiejska Biblioteka Publiczna w Sosnowcu - Filia nr 7 – BIBLIOSFERA (ul. Kalinowa), serdecznie zaprasza na wernisaż wystawy malarstwa Macieja Nowackiego „Między kształtem a kolorem”, który odbędzie się 7 lutego 2024 o godz. 17.00.  Wstęp wolny.