WróżkowanieFilia nr 15 – Mec Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sosnowcu serdecznie zaprasza na wernisaż wystawy akwareli Marty Paśnik „Wróżkowanie”, który odbędzie się w środę 19 czerwca 2024 o godz. 16.00 w siedzibie biblioteki przy ul. S. Kisielewskiego 9a. Wystawa potrwa do 20 lipca 2024.  Wstęp wolny.

lektury s cool F7Roczny projekt edukacyjno-artystyczny Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sosnowcu – Filii nr 7 -  "LEKTURY SĄ COOL" - dobiegł końca. Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 29 przez cały rok szkolny projektowali, wymyślali i pstrykali. Począwszy od października 2023, podzieleni na grupy, wybierali raz w miesiącu lekturę, którą krótko omawiali i planowali scenkę rodzajową zgodnie z treścią książki, by następnie w określonej choreografii sfotografować się. Najlepsze zdjęcia z całego roku stworzyły  wystawę, która będzie dostępna w Bibliosferze od 11 czerwca do 31 lipca 2024 (w godzinach otwarcia placówki). Wernisaż wystawy odbędzie się we wtorek 11 czerwca 2024 o godz. 17.00 w Filii nr 7 BIBLIOSFERA na Osiedlu Kalinowa. Wstęp wolny – zapraszamy!

Storczyki wystawaMiejska Biblioteka Publiczna w Sosnowcu - Filia nr 2 – Rudna IV serdecznie zaprasza na wystawę fotografii autorstwa Justyny Soski „Storczyki Polski” (14 maja – 29 czerwca 2024). Wystawa prezentowana będzie w siedzibie biblioteki przy ul. Gospodarczej 32 w Sosnowcu. Wstęp wolny.