WYSTAWA POKONKURSOWA„Bajkowe Selfie" to tytuł wystawy fotograficznej, która zagości w Filii nr 7. Wychodząc naprzeciw potrzebie integracji społecznej osób z niepełnosprawnościami, Warsztaty Terapii Zajęciowej Towarzystwa Przyjaciół Dzieci w Sosnowcu zorganizowały konkurs fotograficzny „Bajkowe selfie – baśnie Zjednoczonej Europy” skierowany do osób z niepełnosprawnościami, uczniów sosnowieckich szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Zadaniem uczestników było wykonanie zdjęcia, tzw. „selfie”, na którym będą prezentować swoje przebranie w formie cosplay jednej postaci z baśni europejskich. Tematyka nawiązuje do 20. rocznicy wejścia Polski do Unii Europejskiej. Uczestnicy nadesłali łącznie 38 prac, w tym 21 fotografii uczniów szkół podstawowych, 4 uczniów z niepełnosprawnościami ze szkoły średniej oraz 13 dorosłych osób z niepełnosprawnościami. Premiera wystawy pokonkursowej miała miejsce w marcu 2024 w Niegalerii Teatru Zagłębia i Sosnowieckiego Centrum Sztuki – Zamek Sielecki. Teraz bajkowe fotografie trafią do Bibliosfery. Wernisaż wystawy odbędzie się 6 sierpnia o godz. 12.00, a zdjęcia będzie można odglądać do 6 września 2024 w godzinach otwarcia biblioteki. Zadanie było współfinansowane ze środków Gminy Sosnowiec w ramach powierzenia zadania publicznego w zakresie kultury.