NA STYKU23 marca 2023 (czwartek) w Auli Zagłębiowskiej Mediateki w Sosnowcu (ul. Kościelna 11) o godz. 17.00 odbyło się spotkanie zatytułowane "Na styku", w którym udział wzięły dr hab. Ewa Bal, prof. UJ, dr hab. Dorota Fox, prof. UŚ oraz prof. dr hab. Ewa Wąchocka. Rozmowę poprowadził Wojtek Zrałek-Kossakowski.

Jerzy Jarniewicz17 marca 2023 w Auli Zagłębiowskiej Mediateki odbyło się kolejne wydarzenie 3. edycji Przestrzeni Słowa. W roli głównej wystąpił Jerzy Jarniewicz, znakomity poeta, tłumacz i eseista, laureat prestiżowej Literackiej Nagrody Nike 2022 za książkę Mondo cane (Biuro Literackie 2021). Spotkanie z pisarzem poprowadził Bartłomiej Majzel.    

Spotkanie „Jaka jesteś kobieto?” Rada Seniorów Miasta Sosnowca zaprosiła we wtorek 14 marca 2023, do Auli Zagłębiowskiej Mediateki przy ul. Kościelnej 11 w Sosnowcu, na spotkanie poetycko-muzyczne „Jaka jesteś kobieto?”. Swoją twórczość prezentowali seniorzy. Oprawa muzyczna: zespół wokalny „Co nam w duszy gra”, działający w Klubie Bakcyl przy Spółdzielni Mieszkaniowej "Hutnik".

MJK2023 slider sosnProjekt "Mediateka jest Kobietą" realizowany w marcu 2022, którego centralnym zagadnieniem była społeczna i kulturowa rola kobiet, okazał się sporym sukcesem. Zagłębiowska Mediateka (ul. Kościelna 11 w Sosnowcu) postanowiła zatem kontynuować inicjatywę stworzoną z myślą o współczesnych kobietach. Tegoroczne wydarzenie (8-11 marca 2023) również ma charakter interdyscyplinarny. W programie: spotkanie autorskie z pisarką i działaczką społeczną Sylwią Chutnik, pokazy filmowe (filmu fabularnego i dokumentalnego), wykład poświęcony sosnowiczance, pierwszej w Polsce kobiecie z tytułem profesora politechniki, prof. Alicji Dorabialskiej, warsztaty prowadzone przez krakowski oddział Centrum Praw Kobiet oraz Fundację Nie będziesz szła sama, wystawa Marty Frej etc. Poniżej przedstawiamy galerię zdjęć z imprezy.

IMG 20230306 180352Marcowe warsztaty Kreatywny Senior już za nami.  Tęskniąc za zbliżającą się powoli wiosną, postanowiliśmy wykonać tym razem przestrzenne papierowe ptaszki. Przepis na ich wykonanie okazał się bardzo prosty. Wykorzystane do tego celu zostały jedynie kartka sztywnego papieru, nożyczki, kawałek kolorowej wstążki oraz klej do klejenia na gorąco.  Powstały w ten sposób urocze, wiosenne ozdoby. Następne warsztaty już wkrótce!

 

 

 

 

 

Kolorowa przygoda w świecie OrientuZa nami trzeci w tym roku Familijny Pokaz Filmowy. W sobotę 4 marca 2023 w Auli Zagłębiowskiej Mediateki na dzieci i ich opiekunów czekała niesamowita i porywająca filmowa przygoda w świecie Orientu. Widzowie obejrzeli najnowszą wersję przygód Aladyna w gwiazdorskiej obsadzie. Było śmiesznie, wzruszająco i bardzo bardzo muzycznie.