Zagłębiowski Czwartek Za nami ostatni w tym sezonie Zagłębiowski Czwartek. Tym razem, nieco przewrotnie, rozmawialiśmy o Śląsku. Naszym gościem był dr Dariusz Zalega, autor książek "Śląsk zbuntowany" i "Chachary. Ludowa historia Górnego Śląskiego". Rozmowę z nim moderowała Klaudia Pluta. A Zagłębiowskie Czwartki wracają już we wrześniu!

IMG 20240607 163444W miniony piątek mieliśmy przyjemność uczestniczyć w festynie rodzinnym, organizowanym przez Sportową Szkołę Podstawową nr 17 w Sosnowcu.  W godzinach popołudniowych boisko przy szkole zapełniło się stoiskami z różnego rodzaju atrakcjami, zarówno dla dzieci jak i dla dorosłych uczestników.  Spośród wielu atrakcji każdy mógł wybrać coś dla siebie, były słodkości, kiermasze oraz różnego rodzaju występy. Na stoisku naszej biblioteki dzieciaki mogły wykonać kolorowe wiatraczki, zrobić sobie zmywalny tatuaż oraz wziąć udział w quizie przyrodniczym z nagrodami. Dziękujemy SSP nr 17 za zaproszenie oraz całą dotychczasową i przyszłą współpracę!

 

 

 

 

 

 

 

Podsiadło spotkanieZagłębiowska Mediateka miała przyjemność zaprosić na spotkanie z Anną Podsiadło, promujące jej najnowszą książkę „Mister Perfect”. Spotkanie odbyło się w poniedziałek 10 czerwca 2024 w Kawiarni Zagłębiowskiej Mediateki przy ul. Kościelnej 11 w Sosnowcu. Spotkanie poprowadziła Klaudia Pluta. Na spotkaniu można było zakupić egzemplarz powieści. Dziękujemy wszystkim za obecność!

Podwójny czerwcowy FPF Za nami kolejny Familijny Pokaz Filmowy - tym razem podwójny, zorganizowany specjalnie z okazji Dnia Dziecka. W sobotę 1 czerwca 2024 w Auli Zagłębiowskiej Mediateki na dzieci i ich opiekunów czekały dwie bajki - o 11.00 w języku polskim, a o 13.00 z ukraińskim dubbingiem. Zabawa była jak zawsze wyśmienita.

SKATE FESTIVAL Prawie przez miesiąc Zagłębiowska Mediateka będzie centrum niezwykłego wydarzenia „Mediateka Skate Festival”, który odbywać się będzie na jej terenie od 3 do 30 czerwca 2024. Infrastruktura tego miejsca, na przełomie ubiegłych lat zdobyła światową sławę w środowisku deskorolkowym, dzięki licznym odwiedzinom amerykańskich drużyn oraz ich publikacji fotograficznych i filmowych na zagranicznych portalach społecznościowych.

Magdalena Bigaj Pracownia Współtwórcza i Zagłębiowska Mediateka 24 maja 2024 zainaugurowały cykl czterech spotkań pod wspólną nazwą "Czytać, pisać, uważać - literatura w dobie ekranów", realizowanych dzięki dofinansowaniu z Funduszu Promocji Kultury Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Pierwszą gościnią była Magdalena Bigaj - autorka książki "Wychowanie przy ekranie. Jak przygotować dziecko do życia w sieci?", a także założycielka i prezeska Instytutu Cyfrowego Obywatelstwa, medioznawczyni, badaczka i działaczka społeczna. W czasie rozmowy przekonywała o konieczności wprowadzenia higieny cyfrowej i profilaktyki e-uzależnień. W burzliwej dyskusji z publicznością dominowała natomiast tematyka wpływu nowych technologii na społeczeństwo.