Magdalena Bigaj Pracownia Współtwórcza i Zagłębiowska Mediateka 24 maja 2024 zainaugurowały cykl czterech spotkań pod wspólną nazwą "Czytać, pisać, uważać - literatura w dobie ekranów", realizowanych dzięki dofinansowaniu z Funduszu Promocji Kultury Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Pierwszą gościnią była Magdalena Bigaj - autorka książki "Wychowanie przy ekranie. Jak przygotować dziecko do życia w sieci?", a także założycielka i prezeska Instytutu Cyfrowego Obywatelstwa, medioznawczyni, badaczka i działaczka społeczna. W czasie rozmowy przekonywała o konieczności wprowadzenia higieny cyfrowej i profilaktyki e-uzależnień. W burzliwej dyskusji z publicznością dominowała natomiast tematyka wpływu nowych technologii na społeczeństwo.

24 maja 2024, godz. 17.30

Wychowanie przy ekranie, czyli jak się odnaleźć w międzypokoleniowych różnicach związanych z uwagą? - Magdalena Bigaj

Magdalena Bigaj  Magdalena Bigaj  Magdalena Bigaj  Magdalena Bigaj
 Magdalena Bigaj

11 czerwca 2024, godz. 17.30

Pasterze smoków i małe księżniczki patrzą w przyszłość, czyli czy nasze dzieci mogą czerpać siłę z książek i jak je z nimi czytać? - Karolina Lewestam

Lewestam Lewestam Lewestam Lewestam
Lewestam Lewestam Lewestam

21 czerwca 2024, godz. 17.30

Co to znaczy być inteligentnym w dobie sztucznej inteligencji? - Tomasz Stawiszyński, Dr Paweł M. Boguszewski

Kolejnymi gośćmi cyklu "Czytać, pisać, uważać. Literatura w dobie ekranów" realizowanego przez Pracownię Współtwórczą i Bibliotekę byli Tomasz Stawiszyński - filozof i dziennikarz, oraz dr Paweł Boguszewski  - neurobiolog w Centrum Neurobiologii w Instytucie Nenckiego Polskiej Akademii Nauk. Tematem rozmowy była sztuczna inteligencja, ale w dyskusji poruszono także zagadnienie funkcjonowania ludzkiego mózgu, a nawet buntu maszyn!

w dobie sztucznej inteligencji  w dobie sztucznej inteligencji  w dobie sztucznej inteligencji  w dobie sztucznej inteligencji

24 czerwca 2024, godz. 17.30

Clickbaity, hiperuwaga i zmierzch prasy, czyli jak się zmienia reportaż pod wpływem mediów cyfrowych? - Marek Szymaniak

Ostatnim gościem cyklu "Czytać, pisać, uważać. Literatura w dobie ekranów", realizowanego przez Pracownię Współtwórczą, był dziennikarz Marek Szymaniak - autor poczytnych książek "Urobieni. Reportaże o pracy" i "Zapaść. Reportaże z mniejszych miast", na co dzień związany z redakcją magazynu "Spider's Web".

Marek Szymaniak  Marek Szymaniak  Marek Szymaniak  Marek Szymaniak
 Marek Szymaniak  Marek Szymaniak  Marek Szymaniak

01 znak podstawowy kolor biale tlo

Wszystkich zainteresowanych otrzymywaniem regularnych informacji o ofercie Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sosnowcu zachęcamy do zapisania się do newslettera za pośrednictwem strony www.biblioteka.sosnowiec.pl i śledzenia nas w mediach społecznościowych (Facebook, YouTube, Instagram, Twitter, TikTok).