Wystawa prac uczestników Warsztatu Terapii Zajęciowej Fundacji im. Brata Alberta w SosnowcuW poniedziałek 18 października 2021 w Galerii „Pod świetlikiem” Zagłębiowskiej Mediateki odbył się wernisaż wystawy rękodzieła i kiermasz prac wykonanych przez uczestników Warsztatu Terapii Zajęciowej Fundacji im. Brata Alberta w Sosnowcu. Ekspozycja będzie prezentowana w dn. 18 października – 30 listopada 2021, w godzinach otwarcia instytucji. Wstęp wolny. Zapraszamy!

Wystawa prac uczestników Warsztatu Terapii Zajęciowej Fundacji im. Brata Alberta w Sosnowcu  Wystawa prac uczestników Warsztatu Terapii Zajęciowej Fundacji im. Brata Alberta w Sosnowcu  Wystawa prac uczestników Warsztatu Terapii Zajęciowej Fundacji im. Brata Alberta w Sosnowcu  Wystawa prac uczestników Warsztatu Terapii Zajęciowej Fundacji im. Brata Alberta w Sosnowcu

Od początku swego istnienia Fundacja niesie pomoc osobom niepełnosprawnym intelektualnie. Warsztat Terapii Zajęciowej stwarza osobom niepełnosprawnym możliwość realizacji siebie, swoich marzeń i pragnień, przysposabiając do lepszego funkcjonowania w społeczeństwie. Podopieczni Fundacji to wspaniali ludzie o bogatym, niekiedy ukrytym wnętrzu, obdarzeni umiejętnościami manualnymi, wyobraźnią estetyczną, wrażliwi i pełni radości. Uczestnicy warsztatów mają do dyspozycji kilka pracowni, gdzie pod czujnym okiem doświadczonych instruktorów tworzą swoje kolorowe, oryginalne dzieła. Prace powstają w rożnych technikach plastycznych tj.: malarstwo, rysunek, akwarela, pastel suchy i olejny, formy dekoracyjne, decoupage, malarstwo na szkle, filcowanie na sucho, haft krzyżykowy. Podopieczni haftują obrusy, serwety, szyją fartuszki, rękawice kuchenne, patchworkowe narzuty, a także - na potrzeby ośrodka -  pokrowce, zasłonki, ściereczki, itp.