Seanse w OgrodzieSeanse w Ogrodzie, nowy filmowy projekt Zagłębiowskiej Mediateki w Sosnowcu, zakończył swój pierwszy sezon pokazów w plenerze 3 września 2021. Podczas finałowego seansu widzowie zobaczyli uznany przez krytyków i nagradzany film Małgorzaty Szumowskiej „Body/Ciało”, doskonale podsumowujący wszystkie dotychczasowe pokazy, które odbywały się w co drugi piątek, przez cały okres wiosenno-letni 2021. Kino Małgorzaty Szumowskiej to idealny przykład nowoczesnego polskiego kina – odważnego, aktualnego i autorskiego – a takie właśnie filmy znalazły się w repertuarze Seansów w Ogrodzie.

 

 

 

Uczestnicy Seansów w Ogrodzie mogli obejrzeć siedem starannie wyselekcjonowanych polskich filmów ostatnich lat – nagradzanych i docenianych produkcji zdolnych reżyserek oraz reżyserów młodego pokolenia (Agnieszka Smoczyńska, Jagoda Szelc, Małgorzata Szumowska, Jan P. Matuszyński, Łukasz Grzegorzek, Paweł Maślona). Widzowie zobaczyli oryginalne i wyraziste filmy twórców, którzy bez kompleksów i z sukcesami pokazują swoje produkcje na całym świecie, zdobywając międzynarodowe uznanie i wyznaczając nowe kierunki rozwoju kina polskiego. Filmy niewątpliwie wzbudziły emocje, co przełożyło się na ożywione rozmowy po seansach. Nawet jeśli poszczególne tytuły wzbudziły pewne kontrowersje i nie wszystkim przypadły do gustu, z pewnością każdy z widzów wyniósł z nich coś dla siebie. Trudno być obojętnym po pokazach takich filmów jak swobodnie łączące gatunki „Córki dancingu”, tajemnicza „Wieża. Jasny dzień” czy nieprzewidywalny „Atak paniki”.

Warto także przypomnieć, że Seanse w Ogrodzie nie mogłyby się odbyć bez zaangażowania Mieszkańców Sosnowca i Czytelników Zagłębiowskiej Mediateki. Zakup ekranu LED i towarzyszącego mu sprzętu został sfinansowany z Budżetu Obywatelskiego (VI edycji).

Kolejne plenerowe pokazy filmowe w Ogrodzie Zagłębiowskiej Mediateki już za rok!

 Seanse w Ogrodzie  Seanse w Ogrodzie  Seanse w Ogrodzie