Zdjęcia z czwartej odsłony Przestrzeni Słowa18 maja 2021 nastąpiła długo oczekiwana przez nas chwila, gdy mogliśmy otworzyć na oścież bramy, aby zaprosić Was - po długiej przerwie – do aktywnego udziału w kulturalnym wydarzeniu odbywającym się w Zagłębiowskiej Mediatece. Pretekst ku temu był szczególny, jako iż tego właśnie dnia odbywała się czwarta odsłona Przestrzeni Słowa, a zarazem pierwsza z nich, która mogła odbyć się w faktycznej przestrzeni spotkania.

Wydarzenie zatytułowane „Plejady i rozstania” stało się swoistym benefisem Wojciecha Brzoski, poety i lidera kilku muzyczno-literackich projektów, który w ostatnim czasie opublikował dwie ksiażki poetyckie „Ucho Środkowe” oraz „Plejady”. W pierwszej części odbyła się rozmowa z poetą, którą poprowadził Bartłomiej Majzel, w drugiej - koncert grupy Brzoska/Marciniak/Markiewicz, podczas którego Wojciech Brzoska wykonywał, w swym charakterystycznym stylu, wiersze do psychodelicznych dźwięków twrzonych przez doskonałych muzyków: Łukasza Marciniaka (gitara) oraz Marcina Cozera Markiewicza (trąbka).

Impreza odbyła się w Ogrodzie Zagłębiowskiej Mediateki, przy komplecie publiczności (wejściówki rozeszły się na kilka dni przed wydarzeniem). Energia, entuzjazm, fantastyczna atmosfera wykreowana zarówno przez występujacych artystów, jak również przez zgromadzoną - w dużej mierze młodą i studencką - publiczność dowiodły, iż tworzenie wielowątkowych, interdyscyplinarnych wydarzeń stanowi idealną odpowiedź na potrzeby odbiorców wpisujące się w ideę kreowania zjawisk wykraczających poza schematy tradycyjnych spotkań.   

 Zdjęcia z czwartej odsłony Przestrzeni Słowa  Zdjęcia z czwartej odsłony Przestrzeni Słowa  Zdjęcia z czwartej odsłony Przestrzeni Słowa  Zdjęcia z czwartej odsłony Przestrzeni Słowa