Konferencja fotoZa nami konferencja naukowa „Strefy KON/TAKTU – Strefy KON/FLIKTU jako narzędzie rozpoznawania współczesnej rzeczywistości kulturowej”, podczas której z różnych perspektyw przyjrzeliśmy się tematowi pogranicza – w wymiarze lokalnym i globalnym, artystycznym i naukowym. Przed Teatrem Zagłębia jeszcze nikt nie zajął się tym tematem w sposób łączący ze sobą świat nauki i sztuki. Partnerem konferencji była Zagłębiowska Mediateka.

Konferencja foto  Konferencja foto  Konferencja foto  Konferencja foto

Organizatorzy instytucjonalni: Teatr Zagłębia, Zagłębiowska Mediateka, współorganizatorzy instytucjonalni: Instytut Nauk o Kulturze Uniwersytetu Śląskiego oraz  Katedra Performatyki na Wydziale Polonistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego

Organizator i pomysłodawca konferencji: dr hab. Ewa Bal, prof. UJ współpraca: Iwona Woźniak, (Dyrektor Teatru Zagłębia ), Agata Kędzia (Teatr Zagłębia w Sosnowcu)

Komitet naukowy konferencji: prof. dr hab. Ewa Wąchocka (UŚ), dr hab. Dorota Fox prof. UŚ,  dr hab. Ewa Bal prof. UJ

Konferencja naukowa jest jednym z elementów projektu Zagłębie//Śląsk, realizowanego w sezonie teatralnym 2021/2022 i opartego o współpracę dwóch czołowych instytucji kultury regionów Zagłębia Dąbrowskiego i Górnego Śląska, czyli Teatru Zagłębia z Sosnowca i Teatru Śląskiego z Katowic.

Opis programu konferencji

Konferencja