Zdjęcie Ziemowita SzczerkaWe wtorek 15 września 2020 w Zagłębiowskiej Mediatece odbyło się spotkanie autorskie z Ziemowitem Szczerkiem– prozaikiem, tłumaczem, dziennikarzem, laureatem Paszportu Polityki. Rozmowę promującą książkę „Cham z kulą w głowie” poprowadził Wojciech Śmieja. Uczestnicy spotkania mieli możliwość zakupu najnowszej książki Autora i zdobycia cennego autografu.

Retransmisja spotkania jest już dostępna na kanale YouTube Biblioteki - KLIK.

Spotkanie odbyło się w ramach projektu Dyskusyjnych  Klubów Książki, realizowanego we współpracy z Biblioteką Śląską, Instytutem Książki i Ministerstwem Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Zdjęcia ze spotkania z Ziemowitem Szczerkiem  Zdjęcia ze spotkania z Ziemowitem Szczerkiem  Zdjęcia ze spotkania z Ziemowitem Szczerkiem  Zdjęcia ze spotkania z Ziemowitem Szczerkiem

Ziemowit Szczerek - ur. 1978 r. – prozaik, tłumacz i dziennikarz. Ukończył prawo na Uniwersytecie Jagiellońskim, pracuje dla kilku portali internetowych i wydawnictw wyspecjalizowanych w problematyce wschodnioeuropejskiej. Współpracuje z „Polityką”, „Gazetą Wyborczą”, „Krytyką Polityczną” i „Nową Europą Wschodnią”. Jest autorem wielu wywiadów, reportaży literackich i opowiadań. Interesuje się wschodem Europy, historią alternatywną i zagadnieniami geopolitycznymi, historycznymi i kulturowymi. Na początku 2016 roku w sosnowieckim Teatrze Zagłębia odbyła się prapremiera Siódemki wg tekstu Autora. Za książkę Przyjdzie Mordor i nas zje, czyli tajna historia Słowian – fabularyzowany reportaż na temat Ukrainy - otrzymał jedną z najważniejszych polskich nagród kulturalnych - Paszport Polityki w dziedzinie literatury. Autor był również nominowany do Nagrody MediaTory i Nagrody im. Beaty Pawlak oraz dwukrotnie do Nagrody Literackiej Nike i Nagrody Literackiej Europy Środkowej „Angelus”.

Autor m.in.:

Paczka Radomskich (wraz z Marcinem Kępą) /2010/

Przyjdzie Mordor i nas zje, czyli tajna historia Słowian /2013/

Rzeczpospolita zwycięska. Alternatywna historia Polski /2013/

Siódemka /2014/

Tatuaż z tryzubem /2015/

Międzymorze. Podróże przez prawdziwą i wyobrażoną Europę Środkową /2017/

Siwy dym albo pięć cywilizowanych plemion /2018/

Via Carpatia. Podróże po Węgrzech i Basenie Karpackim /2019/

Cham z kulą w głowie /2020/

Wszystkich zainteresowanych otrzymywaniem regularnych informacji o ofercie Miejskiej Biblioteki Publiczne w Sosnowcu zachęcamy do zapisania się do newslettera za pośrednictwem strony www.biblioteka.sosnowiec.pl i śledzenia nas w mediach społecznościowych (Facebook, YouTube, Instagram, Twitter).