Stare polskie komedieMiejska Biblioteka Publiczna w Sosnowcu serdecznie zaprasza wszystkich stałych bywalców Filmowych śród w Mediatece oraz osoby, które dotąd nie miały okazji uczestniczyć w darmowych środowych seansach, na kolejne pokazy - wartych uwagi - filmowych perełek. Styczniowe i lutowe wieczory, tym razem wypełnią nam niezapomniane stare polskie komedie z lat trzydziestych XX w. Na ekranie królować będą gwiazdy przedwojennego kina – Jadwiga Smosarska, Adolf Dymsza, Eugeniusz Bodo i inni. Przed każdym filmem, dr Magdalena Boczkowska przedstawi sylwetkę wybranej gwiazdy przedwojennego kina polskiego. Opowieściom towarzyszyć będą prezentacje multimedialne. Wstęp wolny.

Seanse odbywać się będą o godz. 18.00 w Auli Zagłębiowskiej Mediateki przy ul. Kościelnej 11, we wszystkie środy stycznia i lutego: 3.01;10.01;17.01;24.01;31.01;7.02;14.02;21.02;28.02.2024. REPERTUAR - KLIK.

Dla widzów, którzy na inauguracyjny pokaz (3 stycznia 2024) przyszli w karnawałowych strojach stylizowanych na szalone lata trzydzieste – czekały atrakcyjne upominki (książki i gadżety), ufundowane przez Bibliotekę i Wydawnictwo Księży Młyn.

Stare polskie komedie  Stare polskie komedie  Stare polskie komedie  Stare polskie komedie
 Stare polskie komedie  Stare polskie komedie