Wystawa - Balińska4 września 2023 w Zagłębiowskiej Mediatece odbył się wernisaż wystawy prac malarskich Krystyny Balińskiej „Zapatrzenie”. Wystawa będzie prezentowana do 30 września 2023. Wstęp wolny.

Wystawa - Balińska  Wystawa - Balińska  Wystawa - Balińska  Wystawa - Balińska
 Wystawa - Balińska

Krystyna Balińska - Urodzona w 1958 roku w Sosnowcu. Ukończyła Wydział Plastyczny Uniwersytetu Śląskiego w Cieszynie. Dyplom w 1985 roku.

Wystawy indywidualne:

2011 - Sosnowiec, Klub im. Jana Kiepury

2014 - Kraków, Klub Muzyki Współczesnej "Malwa”

2014 - Będzin, "Galeria pod Sową”

2016 - Katowice, "Pałac Młodzieży”

2019 - Zawiercie, "Galeria Zadra”

2019 - Czeladź, "Galeria Elektrownia”

Wystawy zbiorowe:

2014 - Warszawa, "Galeria Zadra”

2000 - Sosnowiec, Pałac Schoena Muzeum w Sosnowcu

1996 - Pierwsza nagroda w Ogólnopolskim Konkursie „Pomaluj Życie na NOVO”

Autorka o sobie:

„Maluję, by zatrzymać to co przemija: piękno, radość, ból, zapatrzenie. Obserwuję światło słońca, blask latarń nocą... Bardzo lubię muzykę, poezję. Uważam, że obraz powinien bronić się sam”.

Więcej na: www.krystynabalinska.pl

Wszystkich zainteresowanych otrzymywaniem regularnych informacji o ofercie Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sosnowcu zachęcamy do zapisania się do newslettera za pośrednictwem strony www.biblioteka.sosnowiec.pl i śledzenia nas w mediach społecznościowych (Facebook, YouTube, Instagram, Twitter, TikTok).