Słowa ulatują, sztuka zostaje22 maja 2023 w Galerii „Pod Świetlikiem” Zagłębiowskiej Mediateki (ul. Kościelna 11 w Sosnowcu), odbył się finisaż wystawy malarstwa Artystów ze Stowarzyszenia Grupa Plastyczna DĄBROWA pt.: "Słowa ulatują, sztuka zostaje". Wśród prezentowanych prac znalazły się pejzaże, portrety oraz martwe natury, malowane różnorodnymi technikami – farbami olejnymi, akrylowymi, akwarelowymi i pastelami. W części artystycznej finisażu wystąpiły: poezja - Małgorzata Korpikiewicz, śpiew - Alicja Kulik, Marta Gabryś-Wieczorek. Prace można oglądać jeszcze do 31 maja 2023 w godzinach otwarcia placówki. Wstęp wolny.

Słowa ulatują, sztuka zostaje  Słowa ulatują, sztuka zostaje  Słowa ulatują, sztuka zostaje  Słowa ulatują, sztuka zostaje

Swoje prace wystawili Artyści posiadający na swym koncie wiele nagród, wyróżnień oraz dyplomów:

Jan Artymowicz

Witold Drytkiewicz

Teresa Jędras

Zbigniew Krasoń

Mirosława Leonhard

Małgorzata Korpikiewicz

Henryka Janina Orzeł

Urszula Szymska

Irena Wiltosińska

Zofia Żelezińska

Wszystkich zainteresowanych otrzymywaniem regularnych informacji o ofercie Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sosnowcu zachęcamy do zapisania się do newslettera za pośrednictwem strony www.biblioteka.sosnowiec.pl i śledzenia nas w mediach społecznościowych (Facebook, YouTube, Instagram, Twitter, TikTok).