Majowy wieczór „Pod niebem Kenii” Miejska Biblioteka Publiczna w Sosnowcu miała przyjemność zaprosić na spotkanie z pisarką Mariolą Szydlik, autorką książek „Pod niebem Kenii” oraz "Pod niebem Kenii. Ngomeni". Spotkanie odbyło się 8 maja 2023 w Auli Zagłębiowskiej Mediateki (ul. Kościelna 11), w ramach obchodów XX Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek, którego tegoroczne hasło brzmi „Moja, Twoja, Nasza. Biblioteka!”. Podczas tego wydarzenia, Autorka zabrała nas w podróż po malowniczej i egzotycznej Kenii. Zapewniła ciepłą, pełną pasji opowieść, pokaz pięknych, oryginalnych zdjęć i możliwość zakupu książek wraz z imienną dedykacją.

Majowy wieczór „Pod niebem Kenii”  Majowy wieczór „Pod niebem Kenii”  Majowy wieczór „Pod niebem Kenii”  Majowy wieczór „Pod niebem Kenii”

Mariola Szydlik ukończyła studia magisterskie w Instytucie Studiów Międzynarodowych Uniwersytetu Wrocławskiego - specjalizacja: dyplomacja. Prywatnie szczęśliwa żona i mama dwójki dorosłych już dzieci. Jej pasją są książki - od zawsze marzyła o napisaniu własnej. Wspólna decyzja o przeprowadzce do Kenii, podjęta wraz z mężem, stała się inspiracją do powstania dwóch powieści.

"Do tego, aby żyć według własnego planu i nie oglądać się na innych, czasem potrzebny jest maleńki krok. Krok, który zazwyczaj bardzo trudno postawić, gdyż boimy się nieznanego. Warto wówczas zainspirować się tymi, którzy mają to za sobą".

"Pod niebem Kenii" to powieść oparta na faktach. Marta i Jerzy postanawiają swoje życie na emeryturze spędzić w Afryce. Wybór pada na Kenię. Ich marzenia o spędzeniu cudownych chwil z kawą pod palmami, na leżaku przy basenie, okazują się jednak nie mieć nic wspólnego z rzeczywistością, z którą zetknęli się na miejscu. Książka jest pełna emocji, zabawnych sytuacji i pięknych opisów kenijskiej przyrody.

"Pod niebem Kenii. Ngomeni" to wciąż historia Marty i Jerzego, ale tym razem głównymi bohaterami są mieszkańcy wioski, w której Marta i Jerzy budują dom. Marta nie potrafi nabrać dystansu do otaczającej ją rzeczywistości, problemy jednego z jej małych studentów, zupełnie nią zawładnęły. Czy uda jej się pomóc małemu Matheo? Odpowiedź czeka w książce…

obie ksiązki

Wszystkich zainteresowanych otrzymywaniem regularnych informacji o ofercie Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sosnowcu zachęcamy do zapisania się do newslettera za pośrednictwem strony www.biblioteka.sosnowiec.pl i śledzenia nas w mediach społecznościowych (Facebook, YouTube, Instagram, Twitter, TikTok).