Krystian ManieckiZagłębiowska Mediateka zorganizowała we wtorek 25 kwietnia 2023 spotkanie autorskie z pochodzącym z Sosnowca Autorem książki „Odwet” – Krystianem Manieckim. Spotkaniu, które odbyło się w Auli Zagłębiowskiej Mediateki przy ul. Kościelnej 11 w Sosnowcu, towarzyszyła prelekcja Autora pt.  "Historia alternatywna, a fikcja historyczna - czym to się je i dlaczego tak smakuje?". Rozmowę poprowadziła Klaudia Pluta. Uczestnicy spotkania mieli możliwość zakupu książki i zdobycia cennego autografu.

Krystian Maniecki  Krystian Maniecki  Krystian Maniecki  Krystian Maniecki

„ODWET” to alternatywna historia września 1939 r. opowiedziana krótkimi dynamicznymi ujęciami, przybierającymi czasami formę relacji. Przypadkowe spotkanie w roztoczańskich lasach szwadronu ułanów z policyjnym konwojem wiozącym trzech przestępców, zmienia losy wojny obronnej. Rozpoczyna się korowód zdarzeń, w którym kawalerzyści i złoczyńcy, naukowcy i szpiedzy, słynni Polacy i anonimowi bohaterowie jednoczą siły przeciw najeźdźcom. Prawdziwe wydarzenia i postacie przeplatają się z fikcją literacką tworząc zaskakującą mieszankę, która przypadnie do gustu nie tylko pasjonatom historii.

Krystian Maniecki (ur. 03.04.1975 r.)  – jak sam o sobie mówi - dziesięć lat starszy od Windowsa. Do 25. roku życia mieszkał i uczył się w Sosnowcu, gdzie ukończył również studia. Geograf z wykształcenia, podróżnik i eksplorator z zamiłowania. Od ponad 20 lat zawodowo związany z rynkiem urządzeń poligraficznych. W latach 2010-2012 redaktor naczelny czasopisma „CAD&GIS”. Copywriter i twórca scenariuszy RPG. Wielbiciel literatury fantasy i postapo. Pasjonat fortyfikacji i kolekcjoner broni białej. Swoje hobby bunkrowe dzieli z żoną i dwoma synami. Obecnie pracuje nad nową książką, której akcja toczy się w Sosnowcu. Więcej szczegółów autor zdradzi być może na spotkaniu w Zagłębiowskiej Mediatece…

Wszystkich zainteresowanych otrzymywaniem regularnych informacji o ofercie Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sosnowcu zachęcamy do zapisania się do newslettera za pośrednictwem strony www.biblioteka.sosnowiec.pl i śledzenia nas w mediach społecznościowych (Facebook, YouTube, Instagram, Twitter, TikTok).