Laureaci 68. OKR – fotoDnia 27 marca 2023 roku w Zagłębiowskiej Mediatece, przy ul. Kościelnej 11, odbyły się – zorganizowane przez Miejską Bibliotekę Publiczną im. Gustawa Daniłowskiego w Sosnowcu – miejskie eliminacje do 68. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego. Do eliminacji przystąpiło 18 uczestników ze szkół ponadpodstawowych i osób dorosłych. Uczestnicy wystartowali w trzech turniejach konkursowych (Recytatorskim – osoby dorosłe, Recytatorskim – uczniowie szkół ponadpodstawowych, Wywiedzione ze słowa, Poezji śpiewanej) i zaprezentowali zebranym 19 występów.

Decyzją Jury w składzie: Paweł Gabara – Przewodniczący Jury – wieloletni dyrektor teatrów muzycznych; prof. zw. dr hab. Marian Kisiel – Kierownik Zakładu Literatury Współczesnej Uniwersytetu Śląskiego; Krzysztof Korzeniowski – aktor Teatru Zagłębia, zwycięzcami konkursu zostali:

w Turnieju Recytatorskim (kategoria wiekowa – uczniowie szkół ponadpodstawowych)

I Nagroda – ex aequo z rekomendacją do eliminacji regionalnych 68. OKR w Katowicach

Filip Gacek

Barbara Broda

III Nagroda

Julia Tenerle

Amelia Pogan

Wiktoria Dragon

Krzysztof Dunal

Marcin Szczepanek

w Turnieju Recytatorskim (kategoria wiekowa – osoby dorosłe)

I Nagroda z rekomendacją do eliminacji regionalnych 68. OKR w Katowicach

Ewa Rogala

Wyróżnienie – nie przyznano

w Turnieju Poezji Śpiewanej

I Nagroda z rekomendacją do eliminacji regionalnych 68. OKR w Katowicach

Weronika Wołowczyk

Wyróżnienie – nie przyznano

w Turnieju Wywiedzione ze Słowa

I Nagroda – nie przyznano

Yelyzaveta Kolesnyk

Wszystkim Instruktorom i Uczestnikom eliminacji bardzo dziękujemy za niezapomniane wrażenia, a Laureatom wytypowanym przez Jury do eliminacji regionalnych w Katowicach życzymy powodzenia – będziemy Państwu mocno kibicować. Do zobaczenia za rok.

Laureaci 68. OKR – foto  Laureaci 68. OKR – foto  Laureaci 68. OKR – foto  Laureaci 68. OKR – foto
 Laureaci 68. OKR – foto  Laureaci 68. OKR – foto