Historia Sosnowieckiego Rzemiosła Zagłębiowska Mediateka, Instytut Zagłębia Dąbrowskiego, Pałac Schoena - Muzeum w Sosnowcu oraz Sosnowieckie Centrum Sztuki Zamek Sielecki mieli zaszczyt zaprosić 13 października 2022 do Auli Zagłębiowskiej Mediateki (ul. Kościelna 11) na październikowy Zagłębiowski Czwartek, będący jednocześnie midisażem wystawy „Historia Sosnowieckiego Rzemiosła - od ucznia do mistrza". Tym razem Monika Kempara - kurator wystaw historycznych z Zamku Sieleckiego - wygłosiła prelekcję dotyczącą historii sosnowieckiego rzemiosła. Poczęstunek przygotowała Branża Spożywcza Cechu.

Historia Sosnowieckiego Rzemiosła  Historia Sosnowieckiego Rzemiosła  Historia Sosnowieckiego Rzemiosła  Historia Sosnowieckiego Rzemiosła
 Historia Sosnowieckiego Rzemiosła  Historia Sosnowieckiego Rzemiosła

Wszystkich zainteresowanych otrzymywaniem regularnych informacji o ofercie Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sosnowcu zachęcamy do zapisania się do newslettera za pośrednictwem strony www.biblioteka.sosnowiec.pl i śledzenia nas w mediach społecznościowych (Facebook, YouTube, Instagram, Twitter, TikTok).