Pszczeli Festyn RodzinnyZ okazji „Sosnowieckiego Miodobrania”, wydarzenia organizowanego przez członków Grupy URBACT, zorganizowaliśmy Pszczeli Festyn Rodzinny, który odbył się w Zagłębiowskiej Mediatece (ul. Kościelna 11) w sobotę 17 września 2022 w godz. 11.00-14.00. Na młodych mieszkańców Sosnowca oraz ich rodziców i opiekunów czekały m.in. warsztaty edukacyjne z pszczelarzem oraz spotkanie z nową mieszkanką Pszczelego Zakątka - Pszczołą XXXL! Ponadto każdy uczestnik festynu mógł, wspólnie z nami, wykonać prace plastyczne: papierowe pszczółki, bransoletki oraz pszczółki z masy porcelanowej. Nie zabrakło również stoiska z balonami, tatuażami oraz pszczelej foto budki. Dodatkową atrakcją było koło fortuny, z nagrodami, przeznaczonymi zarówno dla dzieci, jak i dorosłych uczestników.

Pszczeli Festyn Rodzinny  Pszczeli Festyn Rodzinny  Pszczeli Festyn Rodzinny  Pszczeli Festyn Rodzinny
 Pszczeli Festyn Rodzinny  Pszczeli Festyn Rodzinny  Pszczeli Festyn Rodzinny

Podczas festynu można było zakupić pszczele produkty, oferowane przez pszczelarza z Pasieki Śląskie Miody. W trakcie wydarzenia nastąpiło także wręczenie nagród laureatom pszczelich konkursów: „Pszczoła – superbohaterka” oraz „Atlas roślin miododajnych”.

Podczas trwania festynu, w Auli Zagłębiowskiej Mediateki (ul. Kościelna 11, poziom 0) w godz. 12.00-13.00 odbył się Okrągły Stół poświęcony miejskiemu pszczelarstwu. Jego organizatorem był Urząd Miasta Sosnowca. Podczas obrad można było wysłuchać następujących wykładów:

• „Regulacje prawne dotyczące pszczelarstwa w mieście” (Magdalena Dąbrowska - Wydział Gospodarki Komunalnej Urzędu Miasta Sosnowca);
  • „Wszystkie ścieżki do pasieki – jak założyć  pasiekę w mieście” (Agnieszka Knapczyk - Sosnowieckie Koło Pszczelarzy, Piotr Kwapisz – mistrz pszczelarski).

Wszystkich zainteresowanych otrzymywaniem regularnych informacji o ofercie Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sosnowcu zachęcamy do zapisania się do newslettera za pośrednictwem strony www.biblioteka.sosnowiec.pl i śledzenia nas w mediach społecznościowych (Facebook, YouTube, Instagram, Twitter, TikTok).