„Odlotowy świat koniostworków” - midisaż28 czerwca 2022 w Galerii Zagłębiowskiej Mediateki (ul. Kościelna 11) odbył się midisaż wystawy prac malarskich Grzegorza Skrzypka „Odlotowy świat koniostworków”.

 

Relacja z wystawy: https://youtu.be/HYvOLBrmP1U

 

 Odlotowy świat koniostworków - midisaż  Odlotowy świat koniostworków - midisaż  Odlotowy świat koniostworków - midisaż  Odlotowy świat koniostworków - midisaż
 Odlotowy świat koniostworków - midisaż    

 

 

 

 

 

Grzegorz Skrzypek - urodzony w Sosnowcu. Absolwent Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie. Obronił dyplom z malarstwa sztalugowego w pracowni profesora Włodzimierza Kunza, aneks z rysunku w pracowni profesora Sławomira Karpowicza. Członek Związku Polskich Artystów Plastyków. Jeden z założycieli i członków grupy malarskiej „MESSAGE”. Nauczyciel rysunku i malarstwa w Zespole Szkół Plastycznych w Dąbrowie Górniczej. Tworzy malarskie i rysunkowe przedstawienia „koniostworków”. Prace artysty znajdują się w zbiorach prywatnych w kraju i za granicą.

Szalony świat „koniostworków” to wyskakujące z wyobraźni artysty kompozycje, na których czasem samotnie, czasem w stadach, przedstawione są pełne dźwięku, ruchu i formy istoty zamknięte w swych intymnych światach.

Wystawa udostępniana będzie w Galerii Zagłębiowskiej Mediateki w terminie 2 czerwca – 31 sierpnia 2022 - przed i w trakcie wszystkich wydarzeń kulturalnych odbywających się w Auli. Osoby zainteresowane przyjrzeniem się z bliska prezentowanym pracom w godzinach otwarcia Mediateki, ale nie podczas imprez kulturalnych, proszone są o wcześniejszy kontakt z Informatorium Zagłębiowskiej Mediateki lub o zwrócenie się po pomoc w szatni.

Kuratorką wystawy jest Kinga Baranowska-Jaworek.