Zagłębiowski Czwartek - czerwiec - fotoZagłębiowska Mediateka, Instytut Zagłębia Dąbrowskiego i Pałac Schoena – Muzeum w Sosnowcu zorganizowały kolejny Zagłębiowski Czwartek. Tym razem wpisał się on w hucznie obchodzone w tym roku 120-lecie Sosnowca. 23 czerwca 2022 w Auli Zagłębiowskiej Mediateki (ul. Kościelna 11) prelekcję zatytułowaną „120 lat Sosnowca – historia miasta” wygłosił prof. Dariusz Nawrot.

Zagłębiowski Czwartek - czerwiec - foto  Zagłębiowski Czwartek - czerwiec - foto  Zagłębiowski Czwartek - czerwiec - foto  Zagłębiowski Czwartek - czerwiec - foto
 Zagłębiowski Czwartek - czerwiec - foto
Prof. dr hab. Dariusz Nawrot jest pracownikiem naukowym Uniwersytetu Śląskiego, autorem kilkunastu książek historycznych, a także ponad 150 publikacji naukowych dotyczących dziejów ziem polskich u schyłku Rzeczypospolitej i w epoce napoleońskiej oraz historii Zagłębia Dąbrowskiego. Dyrektorem Instytutu został w roku 2018.

Wszystkich zainteresowanych otrzymywaniem regularnych informacji o ofercie Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sosnowcu zachęcamy do zapisania się do newslettera za pośrednictwem strony www.biblioteka.sosnowiec.pl i śledzenia nas w mediach społecznościowych (Facebook, YouTube, Instagram, Twitter, TikTok).