Kwietniowa giełda winyli - foto24 kwietnia 2022 w Sosnowcu odbyła się - pierwsza w tym roku - giełda muzyczna w Zagłębiowskiej Mediatece. Była to już 13. edycja tego wydarzenia i z pewnością można ją zaliczyć do udanych! Zaraz po 11.00 w budynku biblioteki pojawiło się gros osób, każdy z zamiarem zdobycia jakichś ciekawych wydawnictw muzycznych. Co poniektórzy zwabieni pozytywną atmosferą i ciekawym towarzystwem przychodzili, żeby pobyć z innymi miłośnikami muzyki, powymieniać się płytami, porozmawiać. Rozmowy koncentrowały się m.in. wokół kondycji rynku muzycznego czy przyszłości fizycznych nośników muzycznych i ich wyższości nad cyfrowymi plikami. Dało się zauważyć, że większość odwiedzających to miłośnicy analogowego brzmienia :) Wśród wystawców znaleźli się ludzie z całego województwa, a w ich rozległych zbiorach z pewnością każdy znalazł jakieś ciekawe kąski. Wiele z wystawionych płyt było okazami kolekcjonerskimi, rzadko spotykanymi lub limitowanymi. Była to więc gratka dla kolekcjonerów. A kolejna giełda już za dwa miesiące!

Kwietniowa giełda winyli - foto  Kwietniowa giełda winyli - foto  Kwietniowa giełda winyli - foto  Kwietniowa giełda winyli - foto
 Kwietniowa giełda winyli - foto  Kwietniowa giełda winyli - foto