DSC0340429 marca 2022 o godz. 18.00 w Galerii „Pod Świetlikiem” Zagłębiowskiej Mediateki  odbył się wernisaż wystawy fotografii Tadeusza Łazarza. Uczestnikami wydarzenia byli przede wszystkim członkowie Stowarzyszenia Miłośników Fotografii w Sosnowcu, ale także miłośnicy fotografii i lokalnej architektury.

Wystawę można zwiedzać do 23 kwietnia 2022 w godzinach otwarcia Zagłębiowskiej Mediateki.

Fotorelacja z wernisaż wystawy Tadeusza Łazarza  Fotorelacja z wernisaż wystawy Tadeusza Łazarza  Fotorelacja z wernisaż wystawy Tadeusza Łazarza  Fotorelacja z wernisaż wystawy Tadeusza Łazarza

Tadeusz Łazarz - Urodził się w 1956 roku. Jest twórcą nieprofesjonalnym. Fotografią zajmuje się od kilkunastu lat. W kręgu jego zainteresowań znajduje się fotografia przyrodnicza i pejzaż, w tym pejzaż miejski. Chętnie sięga po technikę makrofotografii, którą stosuje, aby uchwycić świat owadów i roślin. Z kolei w fotografii pejzażowej używa różnych środków technicznych, także na etapie obróbki zdjęć. Wszystko po to, aby uzyskać efekt jak najbardziej zbliżony do swojej indywidualnej wizji.

Jest członkiem Stowarzyszenia Miłośników Fotografii w Sosnowcu oraz Komisji Fotografii Krajoznawczej przy Polskim Towarzystwie Turystyczno-Krajoznawczym w Chorzowie. Brał udział w kilkunastu wystawach zbiorowych, miał dwie wystawy indywidualne: „Moje fascynacje” oraz „W kropli ukryte” prezentowane w galeriach w Sosnowcu, Chorzowie i Wałbrzychu. Jest autorem trzech tematycznych kalendarzy o architekturze i otoczeniu kościoła pw. św. Joachima w Sosnowcu. Jego prace weszły w skład albumów fotograficznych pt. „Sosnowiecka podróż w czasie” (2019) oraz „Piętnaście lat minęło” (2021) - obu wydanych przez SMF w Sosnowcu.

Łazarz tworzy również diaporamy (specyficzną formę łączącą fotografię z muzyką). Ma na tym polu duże osiągnięcia: w 2019 roku na VII Ogólnopolskim Przeglądzie Diaporam i Fotografii Cyfrowych PTTK zdobył nagrodę Wałbrzyskiego Ośrodka Kultury, w 2021 roku na IX Ogólnopolskim Przeglądzie Diaporam i Fotografii Cyfrowych PTTK 2021  nagrodę główną Zarządu Głównego PTTK w Łodzi.

O swojej pasji pisze w ten sposób: „Fotografia daje mi specyficzny rodzaj relaksu: przynosi odprężenie, satysfakcję, rozwija wyobraźnię i kreatywność, a przede wszystkim sprawia ogromną przyjemność”.

Wystawa będzie prezentowana w terminie 29.03–23.04.2022 w godzinach otwarcia Zagłębiowskiej Mediateki (ul. Kościelna 11).

Uczestnicy wydarzeń kulturalnych w Zagłębiowskiej Mediatece zobligowani są do:

• dezynfekcji dłoni natychmiast po wejściu do obiektu oraz podczas opuszczania obiektu.
  • używania maseczki ochronnej zakrywającej usta i nos od momentu wejścia do opuszczenia terenu MBP.
  • zachowania dystansu 1,5 m podczas wejścia do obiektu, na korytarzach i w miejscach, w których organizowane są imprezy.

Wszystkich zainteresowanych otrzymywaniem regularnych informacji o ofercie Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sosnowcu zachęcamy do zapisania się do newslettera za pośrednictwem strony www.biblioteka.sosnowiec.pl i śledzenia nas w mediach społecznościowych (Facebook, YouTube, Instagram, Twitter, TikTok).