Finisaż wystawy prac Rafała OpalskiegoZagłębiowska Mediateka w dniu 31 marca 2022 o godz. 18.00 zorganizowała finisaż wystawy "Sosnowiec. 12 portretów na 12 dekad". Wystawa prezentowana była w ramach projektu "Mediateka jest Kobietą". Na wystawie oglądać można było cykl fotografii wykonanych przez Rafała Opalskiego, a prezentujących 11 mieszkanek naszego miasta. Były to kobiety w różnym wieku, o różnych zawodach i życiowych doświadczeniach, każda niezwykła i wyjątkowa. Kim jest 12. kobieta? Skąd wziął się pomysł na wystawę? Co o pozowaniu mówią same bohaterki? O tym i nie tylko o tym rozmawialiśmy w trakcie finisażu!

Finisaż wystawy prac Rafała Opalskiego  Finisaż wystawy prac Rafała Opalskiego  Finisaż wystawy prac Rafała Opalskiego  Finisaż wystawy prac Rafała Opalskiego

Projekt powstał dzięki wsparciu finansowemu Urzędu Miasta Sosnowiec, Timken Polska Sp. z o.o. oraz PKM Sosnowiec.

Honorowy patronat objął Prezydent Miasta Sosnowca – Arkadiusz Chęciński.

Patronat medialny przyjęli: „Gazeta Wyborcza”, „Kurier Miejski”, „Twoje Zagłębie”, „Śląsk”, Silesia Kultura, Sosnowiecki.pl, Sosnowiec.pl, Kwartalnik Literacko-Artystyczny „Afront” oraz TVS.

Wszystkich zainteresowanych otrzymywaniem regularnych informacji o ofercie Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sosnowcu zachęcamy do zapisania się do newslettera za pośrednictwem strony www.biblioteka.sosnowiec.pl i śledzenia nas w mediach społecznościowych (Facebook, YouTube, Instagram, Twitter, TikTok).