Spotkanie autorskie z Michałem ŚmielakiemMiejska Biblioteka Publiczna w Sosnowcu miała przyjemność zaprosić na spotkanie z autorem niezwykle poczytnych powieści kryminalnych – Michałem Śmielakiem. Rozmowę poprowadził Bartłomiej Majzel. To niezwykle rozrywkowe, obfitujące w liczne anegdoty spotkanie w ciekawy sposób ukazujące oblicze współczesnego rynku wydawniczego odbyło się w Auli Zagłębiowskiej Mediateki w czwartek 7 kwietnia 2022. Uczestnicy spotkania mieli możliwość zakupu książek Autora, zdobycia cennego autografu, zadania pytań i sfotografowania się z Pisarzem.

Spotkanie autorskie z Michałem Śmielakiem  Spotkanie autorskie z Michałem Śmielakiem  Spotkanie autorskie z Michałem Śmielakiem  Spotkanie autorskie z Michałem Śmielakiem
 Spotkanie autorskie z Michałem Śmielakiem

Michał Śmielak - Mieszka w Sandomierzu - mieście z największą ilością zabójstw na metr kwadratowy (zatem przesiąkł zbrodnią do szpiku kości). Jest laureatem konkursu wydawnictwa Fabryka Słów pt. „Gladiatorzy”, zakończonego wydaniem nagrodzonego opowiadania w antologii konkursowej, wśród tekstów największych autorów fantasy w Polsce.

Prywatnie spełniony ojciec i mąż. Miłośnik rekonstrukcji historycznej, wcielający się w rolę sarmaty, reżyser i wykonawca widowisk ogniowych i historycznych wraz z Teatrem Ognia „Bohema”.

Zadebiutował powieścią kryminalną pt. „Znachor” rozpoczynającą cykl „Inkwizytor”. Do tej pory spod ręki autora wyszły następujące książki:

• Znachor /2021/
  • Wnyki – /2021/
  • Inkwizytor /2022/

Czytelnik może spodziewać się po autorze głównie kolejnych kryminałów i thrillerów, gdyż ten zaczynając pisać jakąkolwiek nową książkę szybko wypełnia ją trupami niezależnie od początkowego założenia…

Wszystkich zainteresowanych otrzymywaniem regularnych informacji o ofercie Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sosnowcu zachęcamy do zapisania się do newslettera za pośrednictwem strony www.biblioteka.sosnowiec.pl i śledzenia nas w mediach społecznościowych (Facebook, YouTube, Instagram, Twitter, TikTok).