Spotkanie ze Zbigniewem RokitąMiejska Biblioteka Publiczna w Sosnowcu miała przyjemnościć zorganizować spotkanie z Laureatem Literackiej Nagrody Nike 2021 oraz Nike Czytelników „Gazety Wyborczej” - Zbigniewem Rokitą. Rozmowę z autorem książki Kajś. Opowieść o Górnym Śląsku poprowadziła Magdalena Boczkowska. Spotkanie odbyło się w Auli Zagłębiowskiej Mediateki (ul. Kościelna 11) we wtorek 22 marca 2022.

Spotkanie ze Zbigniewem Rokitą  Spotkanie ze Zbigniewem Rokitą  Spotkanie ze Zbigniewem Rokitą  Spotkanie ze Zbigniewem Rokitą
 Spotkanie ze Zbigniewem Rokitą  Spotkanie ze Zbigniewem Rokitą

Zbigniew Rokita (ur. 1989) – reporter, redaktor, specjalista ds. Europy Wschodniej i Górnego Śląska. Nagrodzony Nagrodą Literacką Nike oraz Nike Czytelników „Gazety Wyborczej”, nominowany do Literackiej Nagrody Europy Środkowej Angelus, nagrody „Ambasador Nowej Europy”, a także do Międzynarodowej Nagrody im. Witolda Pileckiego. Autor sztuki teatralnej Nikaj wystawianej w Teatrze Zagłębia w Sosnowcu, w koprodukcji z Teatrem Śląskim im. S. Wyspiańskiego (reż. Robert Talarczyk). Pochodzi z Gliwic.

Publikacje:

• Królowie strzelców. Piłka w cieniu imperium (2018)
  • Kajś. Opowieść o Górnym Śląsku (2020)

Wszystkich zainteresowanych otrzymywaniem regularnych informacji o ofercie Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sosnowcu zachęcamy do zapisania się do newslettera za pośrednictwem strony www.biblioteka.sosnowiec.pl i śledzenia nas w mediach społecznościowych (Facebook, YouTube, Instagram, Twitter, TikTok).