Zakochaj się w bibliotece - fotoWalentynki sprzyjają romantycznym uniesieniom i nawiązywaniu miłosnych relacji. Zgodnie z zapowiedzią, w poniedziałek 14 lutego 2022 na sosnowieckich ulicach można było spotkać bibliotekarzy Zagłębiowskiej Mediateki, którzy zachęcali mieszkańców miasta do romansu z Biblioteką. Pomóc w tym miały walentynkowe niespodzianki w postaci darmowych książek, które każdy chętny mógł zabrać ze sobą do domu. Początkowo przechodnie podchodzili do całej akcji z lekką nieśmiałością, ale jak to z miłością bywa, już po chwili uczucie wybuchało z całą siłą. Nie dziwi nas to, wszak trudno jest się oprzeć miłości do literatury i Biblioteki.

W ręce napotkanych osób trafiło 30 książek. Wśród nich znalazły się płomienne romanse, trzymające w napięciu kryminały czy doprowadzające do łez powieści obyczajowe. Ci, którym nie udało się zdobyć dzisiaj książek, mogą je jeszcze znaleźć w niektórych sosnowieckich instytucjach i lokalach gastronomicznych w centrum miasta.

W akcji udział wzięli:

• Centrum Informacji Miejskiej – ul. Warszawska 3/20
  • Kino Helios Sosnowiec – ul. Modrzejowska 32b
  • Zamek Sielecki – ul. Zamkowa 2
  • Mood Food & Bar – ul. Warszawska 5a
  • Tapas Bar Maya – ul. Małachowskiego 9
  • Herbaciarnia Filiżanka – ul. Małachowskiego 7
  • Pub Księgarnia – ul. Małachowskiego 22

Dziękujemy za pomoc!

Zakochaj się w bibliotece - foto  Zakochaj się w bibliotece - foto  Zakochaj się w bibliotece - foto  Zakochaj się w bibliotece - foto