Wystawa ikon w Filii nr 1513 grudnia 2021 w Filii nr 15 (ul. S. Kisielewskiego 9a) otworzyliśmy wystawę ikon Śląskiej Szkoły Ikonograficznej - Wydziału w Tychach "Kecharitomene". Są to prace, które cudownie wpisują się w okres Świąt Bożego Narodzenia, które za chwilę będziemy obchodzić. Tak o ikonie na wernisażu mówiła Natalia Binda-Kiszczak: "Chociaż przeznaczenie ikony jest związane z liturgią Kościoła i jej sensem jest prowadzić do Tego, którego przedstawia, to równie dobrze czuje się ona w przestrzeni świeckiej, wszędzie tam gdzie są ludzie obdarzeni duszą nieśmiertelną. A dusza ludzka mniej lub bardziej świadomie szuka kontaktu z Tym, który ją stworzył."

Z ikony bije niesamowita moc, jakby płynące modlitwy zaklęte w każdym posiągnięciu pędzla, czyjeś życzenia, tęsknoty i wdzięczność. Tak właśnie czytamy ikonę, w której artysta stara się oddać drobinkę boskiego ducha. W naszej bibliotece, wśród książek ikona czuje się świetnie, ponieważ jest teologicznym traktatem zapisanym barwami. Przyjdźcie i sprawdźcie sami. Wystawa potrwa do 21 stycznia 2022.

Wystawa ikon w Filii nr 15  Wystawa ikon w Filii nr 15  Wystawa ikon w Filii nr 15  Wystawa ikon w Filii nr 15
 Wystawa ikon w Filii nr 15