Filia nr 2 Rudna

Święta Bożego Narodzenia zbliżają się wielkimi krokami. Z tej okazji Filia nr 2 przygotowała atrakcje dla swoich czytelników. W dniach 1-6 grudnia zapraszamy dzieciaki do udziału w zabawie mikołajkowej.  Z kolei od 1 do 23 grudnia rusza mikołajkowa akcja czytelnicza dla dzieci i dorosłych „Biorę w ciemno – Książka pod jemiołą”. Dla wszystkich lubiących niepowtarzalne prezenty, zapraszamy na kiermasz bożonarodzeniowy, przygotowany przez podopiecznych WarsztatówTerapii Zajęciowej Fundacji im. Brata Alberta w Sosnowcu.

mikołajki_F2  mikołajki_F2  mikołajki_F2

Filia nr 6 Niwka

Mikołajowa atmosfera zapanowała również w Filii nr 6. Wszystko to za sprawą dzieci z klasy IA i IB ze szkoły Podstawowej nr 29 w Sosnowcu, które wzięły udział w mikołajkowych warsztatach plastycznych. Podczas wizyty w bibliotece dzieciaki zapoznały sie również z prezentacją multimedialną, wyjaśniającą wszelkie wątpliwości dotyczące tego, czy Święty Mikołaj naprawdę istnieje, czy jednak jest to jedno wielkie oszustwo ;-)

mikołajki_F6 mikołajki_F6 mikołajki_F6 mikołajki_F6

Filia nr 14 Zagórze

„Ho, ho, ho!” - Mikołajowy okrzyk dotarł także do Filii nr 14, a to może oznaczać tylko jedno... Prezenty! Mamy specjalną wiadomość do najmłodszych czytelników naszej biblioteki. Dla trzech osób, które jako pierwsze nas dziś odwiedzą, przygotowaliśmy czytelnicze niespodzianki. Jesteście ciekawi co takiego zostawił dla Was Święty Mikołaj? Przyjdźcie i sami się przekonajcie!

mikołaj_F14

Filia nr 5 Walcownia

Grudzień w Filii nr 5 zaczęliśmy z przytupem. W gablotach zagościła nowa świąteczna wystawka, a na zajęciach z bajkoterapii dzieci rozmawiały o świętach Bożego Narodzenia, obejrzały prezentację, a na koniec stworzyły własnoręczne szopki Bożonarodzeniowe.

mikołajki_F5  mikołajki_F5  mikołajki_F5  mikołajki_F5

Filia nr 11 Ostrowy

Mikołajki to radosny dzień rozdawania prezentów, zwłaszcza dzieciom. Jest to także dobry czas na świąteczną lekturę. W związku z tym radosnym świętem, Filia nr 11 przygotowała dla czytelników małą niespodziankę. Przez cały tydzień będzie promowała baśnie,bajki i opowiadania o tematyce świątecznej i zimowej dla dzieci. Można będzie również poczęstować słodkościami oraz wybrać zakładkę do książki.

mikołajki_f11  mikołajki_f11  mikołajki_f11

Filia nr 20 Stary Sosnowiec

W grudniu bibliotekę odwiedziła grupa "Żabki" z Przedszkola "Słoneczko". Dzieciaki wysłuchały opowiadania "Nadchodzi Święty Mikołaj" oraz wierszyka Artura Janickiego "Jak Święty Mikołaj zgubił prezenty". Dzieci starały się zapamiętać jak najwięcej nazw zgubionych przedmiotów,a potem wspólnie "łapaliśmy "je do naszego worka.Nie zabrakło również kolorowanek oraz zimowych piosenek.

F20_mikolaj F20_mikolaj F20_mikolaj