Moc atrakcji w Filii nr 15W środowe przedpołudnie w Filii nr 15 gościła lokalna poetka - Bogusława Tutajewicz (autorka m.in. książek: "O psach, kotach i słońcu o le!", "Don Dziel i czajka Majka", "Wróbel Alo, czajka Majka i turystyczna bajka"),z którą mieli okazję spotkać się uczniowie klasy 3B ze Szkoły Podstawowej nr 42 w Sosnowcu. W trakcie spotkania uczestnicy dowiedzieli się o ciekawych miejscach w naszym regionie, które inspirują poetkę do pisania kolejnych utworów. Temat był na tyle ciekawy, że uczniowie bardzo chętnie włączali się do rozmowy i prześcigali w opowiadaniu historii ze swoich podróży. Ale to nie wszystko...

Filię nr 15 odwiedziły także Sówki z Przedszkola Miejskiego nr 46 w Sosnowcu. Przedszkolaki zwiedziły bibliotekę, poznały zasady wypożyczania książek. Podczas głośnego czytania dzieciaki wysłuchały jednej z przygód swojej rówieśniczki Zuźki D. Zołzik z książki Barbary Park "Zuźka D. Zołzik idzie do zerówki". Na zakończenie dzieci wykonały kolorowe zakładki do książek.

Moc atrakcji w Filii nr 15  Moc atrakcji w Filii nr 15  Moc atrakcji w Filii nr 15  Moc atrakcji w Filii nr 15
 Moc atrakcji w Filii nr 15