Zajęcia z przedszkolakami w Filii nr 2Po długiej przerwie powróciły do nas przedszkolaki z grupy  „Biedronki” z Przedszkola Miejskiego nr 29. Dla przypomnienia zapoznały się z zasadami korzystania z biblioteki, dowiedziały się jak należy szanować książki, czym różni się biblioteka od księgarni. Podczas spotkania świętowaliśmy również Dzień Chłopaka. Zorganizowaliśmy Turniej Super Chłopaka. Chłopcy byli poddawani licznym próbom: odwagi, powagi, wytrzymałości, wiedzy i kultury. Na zakończenie spotkania na wszystkich czekał słodki poczęstunek. Ale to nie wszystko...

3 października 2021 poznaliśmy laureata Nagrody Literackiej „NIKE”. Jest nim Zbigniew Rokita i jego książka „Kajś. Opowieść o Górnym Śląsku”. Z kolei Nagrodę 25-lecia otrzymał zbiór reportaży pt. „Nie ma”  Mariusza Szczygła. Filia nr 2 zaprasza do wypożyczania innych książek–laureatek z lat 1997-2020. Są wśród nich powieści, eseje, tomiki poezji oraz literatura popularnonaukowa. A takie nazwiska jak: Tokarczuk, Myśliwski, Masłowska, Pilch, Miłosz, Bator i inni gwarantują niezapomnianą ucztę duchową.

Zajęcia z przedszkolakami i wystawa NIKE  Zajęcia z przedszkolakami i wystawa NIKE  Zajęcia z przedszkolakami i wystawa NIKE  Zajęcia z przedszkolakami i wystawa NIKE
 Zajęcia z przedszkolakami i wystawa NIKE