Wernisaż wystawy w Fili nr 29 sierpnia 2021 w Filii nr 2 odbył się wernisaż wystawy prac podopiecznych Warsztatów Terapii Zajęciowej w Sosnowcu. Tytułem i tematem przewodnim wystawy są podróże. Kto z nas ich nie lubi? Szczególnie w okresie wakacyjnym planujemy bliższe lub dalsze wyjazdy, czekamy na nie, a po powrocie już tęsknimy za następnymi. Podróże wciągają i uzależniają. Ryszard Kapuściński pisał o podróżach: „Istnieje coś takiego jak zarażenie podróżą i jest to rodzaj choroby w gruncie rzeczy nieuleczalnej”. Podróż możemy rozumieć dosłownie, ale i metaforycznie – jako podróż w głąb siebie, poszukiwanie piękna wewnętrznego. Twórcy wystawy poprzez swoje prace pragną zarażać innych tymi podróżami, zachęcać do ich odbywania i dogłębnego przeżywania. W swoje podróże zabierają nas za pośrednictwem sztuki, dzięki pracom wykonanym różnymi technikami. To wyjątkowe prace tworzone przez wyjątkowych ludzi.

Serdecznie zapraszamy do oglądania wystawy w Filii nr 2 - Rudna IV (ul. Gospodarcza 32) w godzinach otwarcia placówki.

Wernisaż wystawy w Filii nr 2  Wernisaż wystawy w Filii nr 2  Wernisaż wystawy w Filii nr 2  Wernisaż wystawy w Filii nr 2