lektury05Okazuje się, że lektury naprawdę mogą być COOL. Roczny projekt edukacyjno-artystyczny Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sosnowcu, Filii nr 7 -  "LEKTURY SĄ COOL" - dobiegł końca. Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 29 przez cały rok szkolny projektowali, wymyślali i pstrykali zdjęcia. Począwszy od października 2023, podzieleni na grupy, wybierali raz w miesiącu lekturę, którą krótko omawiali i planowali scenkę rodzajową zgodnie z treścią książki, by następnie w określonej choreografii sfotografować się. Najlepsze zdjęcia z całego roku stworzyły wystawę, która będzie dostępna w Bibliosferze do 31 lipca 2024 r. (w godzinach otwarcia placówki). Wernisaż wystawy zgromadził bohaterów zdjęć, rodziców i nauczycieli. Stworzone ze zdjęć kolaże bardzo się wszystkim podobały. Po zakończeniu wystawy plakaty powędrują do szkoły, gdzie zaplanowano odtworzenie wystawy już we wrześniu.

cool_lektury cool_lektury cool_lektury cool_lektury
cool_lektury