Dzień Dziecka w Kazimierzu Ale Cyrk! Pod takim tytułem Przystanek Otwartej Kultury w Kazimierzu, PAL Kazimierz, Przedszkole Miejskie nr 7 wraz z Miejską Biblioteką Publiczną w Sosnowcu - Filią nr 10, Filią nr 11 oraz Filią nr 3, zorganizowali tematyczną imprezę plenerową z okazji Dnia Dziecka. 29 maja 2024 w parku im. Jacka Kuronia rozmieszczono łącznie dziesięć stanowisk, przy których dzieci mogły się pobawić – pomalować twarz, spróbować swoich sił w żonglowaniu i magicznych sztuczkach, chodzeniu na szczudłach, grach i konkursach. Była też  dmuchana zjeżdżalnia, popcorn i wata cukrowa. Największą atrakcją okazał się profesjonalny pokaz żonglerski. Biblioteka przygotowała zabawę czytelniczą i karuzelę z nagrodami oraz przedstawienie kukiełkowe „Czerwony Kapturek”. Na szczęście pogoda dopisała i dzieciaki bawiły się wspaniale!

Dzień Dziecka w Kazimierzu  Dzień Dziecka w Kazimierzu  Dzień Dziecka w Kazimierzu  Dzień Dziecka w Kazimierzu