Bez nazwy720 maja już po raz szósty obchodziliśmy Światowy Dzień Pszczół. Z tej okazji Filię nr 2 odwiedziły przedszkolaki z Przedszkola Miejskiego nr 57 i 29.  Zajęcia biblioteczne pozwoliły dzieciom zdobyć wiedzę na temat znaczenia pszczół w przyrodzie. Podczas warsztatów dowiedziały się one, w jaki sposób pszczoły zapylają kwiaty, jakie są etapy powstawania miodu oraz dlaczego musimy dbać o pszczoły i je chronić. Dzieci obejrzały również przygotowane książki o pszczołach, wysłuchały słynnej piosenki „Maja”, a także rozwiązały pszczele łamigłówki. Był też czas na teatrzyk kamishibai i bajkę „Pszczołyi tajemnica nektaru”. W drugiej części zajęć każdy z przedszkolaków wykonał własną pszczelą opaskę. Nie zabrakło również zabaw ruchowych – gry „Rzut do ula”, a także wspólnych zdjęć w towarzystwie pszczółek. Każda z grup otrzymała pamiątkowy dyplom, a każde z dzieci -  naklejkę „Kocham pszczoły”.

f2_dzien_pszczoly f2_dzien_pszczoly f2_dzien_pszczoly f2_dzien_pszczoly
f2_dzien_pszczoly f2_dzien_pszczoly