Turniej Bibliotek 2024Kolejna już edycja Turnieju Bibliotek za nami, a wczorajsza rywalizacja między miastami udowadnia, że Biblioteka - to miejsce na czasie, bo pod takim właśnie hasłem odbyła się tegoroczna impreza w sąsiednim mieście - Będzinie. Konkurencje były zróżnicowane i wymagały od uczestników wiedzy literackiej, regionalnej oraz wykorzystania sportowych umiejętności. W szranki stanęli reprezentanci klas drugich ze szkół podstawowych z okolicznych miast: Będzina, Dąbrowy Górniczej oraz Sosnowca. Były emocje, była rywalizacja, ale przede wszystkim była dobra zabawa - jak przystało na spotkanie trzech zaprzyjaźnionych bibliotek. Pierwsze miejsce wywalczyli reprezentanci Sosnowca, którzy wykazali się dużą wiedzą oraz sprawnością ruchową. Niewiele mniej punktów zdobyli przedstawiciele Będzina zajmując drugie miejsce na podium, a stawkę zamknęła Dąbrowa Górnicza, która również poradziła sobie znakomicie. Wszystko wskazuje na to, że następnym razem widzimy się w Sosnowcu!

Turniej Bibliotek 2024  Turniej Bibliotek 2024  Turniej Bibliotek 2024  Turniej Bibliotek 2024
 Turniej Bibliotek 2024  Turniej Bibliotek 2024  Turniej Bibliotek 2024

Na wszystkich uczestników Turniej czekały liczne pozakonkursowe atrakcje, a wśród nich spotkanie z nauką w formie interaktywnych pokazów pt.: „Szybciej, dalej, mocniej! Akcja? Reakcja?” zaprezentowanych przez Laboratorium Pana Korka. Na zakończenie Turniej dla uczestników wystąpiła Lena Manai – młoda zawodniczka klubu Oarte Bytom, wielokrotna medalistka na szczeblu ogólnopolskim oraz międzynarodowym, uhonorowana nagrodą Prezydenta Miasta Będzina Łukasza Komoniewskiego, która zaprezentowała swój ulubiony program dając popis gimnastyki artystycznej.

Konkurencje z ramienia swojej biblioteki przygotowali bibliotekarze:
- konkurencja regionalna  - MBP w Sosnowcu: Edyta Kulczyk oraz Patrycja Wrońska
- konkurencja literacka – MBP w Dąbrowie Górniczej: Agata Zygmunt oraz Kacper Garyga
- konkurencja sportowa – MiPBP w Będzinie – Aleksandra Wąsik oraz Monika Jurczyńska

Zdjęcia z Będzina  Zdjęcia z Będzina  Zdjęcia z Będzina  Zdjęcia z Będzina
 Zdjęcia z Będzina