20240417 173818Kwiecień obfitował w wiele wyjątkowych okazji do spotkań z najmłodszymi czytelnikami. Jak co roku w Filii nr 10 hucznie obchodziliśmy Dzień Marchewki, który jest pretekstem do edukacji na temat  zdrowego odżywiania oraz okazją do radosnych zabaw. Razem z dziećmi z Przedszkoli Miejskich nr 7 i 33 czytaliśmy książkę „Za dużo Marchewek”, tworzyliśmy marchewkowe piki i „uprawialiśmy” marchewkowe pole. Największą atrakcją było wspólne wyciskanie soku z marchewki i jego degustacja. Kolejne spotkanie w bibliotecznej czytelni odbyło się w Dniu Ziemi. W ramach obchodów tego święta, wspólnie z PAL Kazimierz zorganizowaliśmy edukacyjno - artystyczne warsztaty pt. ”Fajne rzeczy z niefajnych śmieci”. Uczestnicy warsztatów mogli w praktyce przekonać się czym jest upcykling i wykonać oryginalne rzeczy z plastikowych odpadów – butelek, nakrętek i pojemników. Z okazji Światowego Dnia książki i Praw Autorskich zaprosiliśmy najmłodsze przedszkolaki na pierwsze odwiedziny w bibliotece. Okazało się, że dzieci doskonale wiedzą, jak należy dbać o książki, do czego służy zakładka i co oprócz wypożyczania książek, można jeszcze robić w bibliotece. Po obejrzeniu ulubionych książek i zwiedzeniu bibliotecznych  zakamarków, przedszkolaki wykonały piękną zakładkę – myszkę. Emocje towarzyszące wszystkim  spotkaniom udało się częściowo uchwycić na zdjęciach, do których oglądania serdecznie zapraszamy!

f10_dzien_marchewki f10_dzien_marchewki f10_dzien_marchewki f10_dzien_marchewki
f10_dzien_marchewki f10_dzien_marchewki