IMG 20240418 111745Kwiecień plecień, bo przeplata trochę zimy, trochę lata” - na zajęciach z uczniami ze Szkoły Ppdstawowej nr 19 w Sosnowcu przypomnieliśmy sobie jakie zmiany następują w przyrodzie. Mówiliśmy o ptakach, które powracają wiosną z ciepłych krajów oraz o pierwszych ich śpiewach. Omówiliśmy wiosenne zjawiska atmosferyczne, a na zakończenie, chcąc już pożegnać się z zimową aurą, odśpiewaliśmy wesołe wiosenne przeboje oraz wymyślaliśmy zagadki.

W bibliotece powstała również grakta dla dorosłych czytelników. Dzięki wystawce książek „Poznajmy kultury innych narodów”, możemy zachwycić się pięknem fińskiej przyrody oraz dowiedzieć się „Z czego Amerykanie są dumni?, „Jaka naprawdę jest Kuba?” Gorąco zachęcamy do jej obejrzenia!

f20_kwiecien f20_kwiecien f20_kwiecien f20_kwiecien
f20_kwiecien f20_kwiecien