Na Góralską NutęWczorajsze warsztaty z cyklu Młodzi Kreatywni w Świecie Nauki i Fantazji odbyły się w góralskim klimacie. Wszystko za sprawą naszego specjalnego gościa, góralki Eli, która w ramach współpracy międzybibliotecznej poprowadziła dla nas warsztaty. Tematem przewodnim była kultura i tradycja górali z Beskidu Śląskiego oraz początki i rozwój istebniańskiego haftu. Dzieci mogły obejrzeć ponad stuletni zeszyt z haftami, który w rodzinie naszego gościa przekazywany był z pokolenia na pokolenie. Uczestniczki warsztatów poznały proste ściegi hafciarskie metodą krzyżykową, wykonały również piękne drewniane magnesiki z hafciarskim wzorem. Nie lada atrakcją była przymiarka istebniańskiego stroju ludowego i pozowanie do wspólnego zdjęcia z panią Elą.

Na Góralską Nutę  Na Góralską Nutę  Na Góralską Nutę  Na Góralską Nutę